Nasıl Öldü ?

Cüneyt Arkın Nasıl Öldü ?


Cüneyt Arkın'ın vefat ettiği hastaneden yapılan açıklamada, "Türk sinemasının değerli oyuncusu Sayın Cüneyt Arkın kalbinin durması sebebiyle ambulansla geldiği Liv Hospital'da bütün yeniden canlandırma çabalarına rağmen hayatını kaybetti. Liv Hospital Ailesi olarak Türk sinemasının dev oyuncusunu kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz. Cüneyt Arkın'ın ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz." 


Cüneyt Arkın 1937 yılının eylül ayında takvimleri 7 gösterdiği gün Eskişehir’in Alpu ilçesinde dünyaya geldi. Lise dönemine kadar geçen sürede çocukluğunu ailesinin bulunduğu çiftlikte geçirdi. Eskişehir'de liseyi tamamlayıp İstanbul'a tıp fakültesinde öğrencilik için gitti. Üniversite zamanında edebiyata olan ilgisinin artmasıyla beraber yazdığı şiirleri Erek adındaki dergisiyle yayınladı. 26 yaşını tamamlarken ”Artist” dergisinin düzenlediği genç sinema artisti yarışmasına katılım sağlayarak birinci oldu. 

1969 yılından 1980 yılına kadar bir çok filmde hem yönetmenliğini yaptı hemde filmde rol aldı. 1972 tarihinde Betül Cüreklibatır hanımefendi ile dünya evine girip ilerleyen süreçlerde iki tane erkek çocuğu oldu.

Cüneyt Arkın İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Adı ve Soyadı : Cüneyt Arkın
Meslek : Oyuncu
Doğum Tarihi : 8.9.1937 - Ölüm Tarihi 28.06.2022
Boyu : 1,82
Kilosu : 87
Göz Rengi : Mavi
Sevgilisi : Betül Cüreklibatır
Burcu : Başak
Eğitimi : Bilinmiyor
Doğum Yeri : Eskişehir


Daha Fazla Biyografi