Enbe Orkestrası Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:27:58 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:27:58


Enbe Orkestrası Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Enbe Orkestrası Türkiye'den ve yurt dışından birçok müzisyeni bünyesinde barındıran müzik grubudur. Şu ana kadar birçok şarkıcı ile düet yapmıştır.

 

Barry White, Richard Clayderman, Christian Adam, Goran Bregoviç, Pavarotti, Domingo, Mónica Molina ve Gloria Gaynor ile konserler veren ENBE Orkestrası, opera aryalarından Napoliten hafif müziğe, özel solistlerin eşliğinde yorumladığı Fransız şansonlar ve valslerden Latin müziklere, Arjantin tangolarından caz ve country eserlerden, ünlü müzikallerden yabancı ve Türkçe pop müziğine uzanan bir repertuvara sahiptir.

 

Behzat Gerçeker

Enbe Orkestrası'nın kurucusu Behzat Gerçeker, 22 Temmuz 1963 tarihinde Ankara'da doğdu. Müzik hayatına Ankara Devlet Konservatuvarı'nda başladı, yüksek bölümünü İstanbul Devlet Konservuatarı'nda tamamladı. Profesyonel müzik yolculuğu başlarında Türkiye'de Leman Sam, Nükhet Duru, Nilüfer Yumlu ve Kayahan gibi müzisyenlerle çalışan sanatçı İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestra sanatçısı olduktan sonra Paris'e gitti. Paris'te "modern müzik" üzerine çalışmalarda bulunan Gerçeker, Fransa'da Terry Canss ile çalıştıktan sonra, bir süre de Macaristan'da Macar etnik müzikleri üzerine araştırmalar yaptı. İstanbul Devlet Opera ve Balesi'nde dokuz yıl görev yaptı. Hâlen ENBE Orkestrası Şefliği'ni yürüten Gerçeker, çeşitli projelerde sanat yönetmenliği yaparak çalışmalarını yürütmektedir.

 

Diskografi

 

Enbe Orkestrası 2015

Hafıza

Hikâye

Senden Kıymetli mi?

Müziğimizle Evreni Kucaklıyoruz

 

Ödülleri

(2008) 35. Altın Kelebek Ödül Töreni - En İyi Çıkış Yapan Grup Ödülü[2]

 


Adı ve Soyadı : Enbe Orkestrası
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Enbe Orkestrası İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi