Erhan Doğancıoğlu Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:28:17 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:28:17


Erhan Doğancıoğlu Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Müziğe çok erken yaşlarda babasının mandolininden çıkan melodilerin kulağına fısıldamasıyla ''merhaba'' dedi. Yıllar geçtikce müziğin her alanında olmaya başladı. Daha sonra bu işin mutfağı olan stüdyolarda birçok sanatçının aranje ve yönetmenliklerini üstlendi.

Yıllar süren beste çalışmalarını artık bir cd'de toplama kararı aldı ve çalışmalara başladı. Bir yıl süren aranje ve stüdyo kayıtlarının ardından ''Erhan Doğancıoğlu Vol.1'' isimli albümünü tamamladı.

Gerçek müzisyen ve gönül adamları olan, sözleri unutamadığımız Cem Karaca'ya, müziği ise Cahit Berkay'a ait "Asrı Gurbet". Duygusal şarkıların hafızalara kazınmış ismi olan Ümit Besen'den "Okul Yolu". Dillerden düşmeyen, yılların eskitemediği eserlerin sahibi ve bir o kadarda samimi kişiliğiyle Hakkı Bulut'tan "Son Mektup" ve "İkimiz Bir Fidanız". Türk pop müziğine sayısız eserler kazandıran, mütevazi kişiliğiyle Hakkı Yalçın'dan "Evlendiğin Gün". Gerek bu eserler gerekse kendi şarkılarından derlediği albümünü uzun, yorucu ama bir o kadar da zevkli bir çalışma sürecinden sonra sizlerin beğenisine sunuyor.

Hikmet Kaçtı'nın yönetmenliğini yaptığı Hakkı Bulut'a ait olan "Son Mektup" adlı parçayı coverlayıp klip çekti. 

Prodüktörlüğünü, aranjörlüğünü ve müzik yönetmenliğini kendisinin yaptığı, dağıtımcılığını SONY Music'in yapım danışmanlığı ise Neşe Demirkat ve Bektaş Türk'ün üslendiği "Erhan Doğancıoğlu Vol.1" isimli albümde 10 şarkı yer alıyor.

  1. Son Mektup
  2. Evlendiğin Gün
  3. İkimiz Bir Fidanız
  4. Küllenen Alevler
  5. Okul Yolunda
  6. Neredesin
  7. Sen Değilmisin
  8. Adalet
  9. Asri Gurbet
  10. Yeter Artık Gülüm

Adı ve Soyadı : Erhan Doğancıoğlu
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Erhan Doğancıoğlu İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi