Ezo Genç Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 00:33:12 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 00:33:12


Ezo Genç Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


29.01.1991 Yılında Azerbaycanın Lenkeran Şehrinde doğdu. Terzi Annenin ve Avukat babanın Dört Cocuklarının iki numarası. Cocuk yaşlarından itibaren görsel sanatlara ve Müsiki’e ilgisi olduğundan Lise sona kadar Azerbaycan Devlet Flarmoni Orkestrasın'da solistlik yaptı. Rafet El Roman Bakü'de verdiği konser sonrasında, tesadüf eseri Ezo'yu dinler, sesinden büyülenir ve albüm yapmak üzere İstanbul'a davet eder. 2009 yılında İstanbul'a Yerleşir. Ezo bu süre zarfinda şan dersleri, diksiyon ve oyunculuk eğitimi alır.


2013 yılında Rafet El Roman ile gerçekleştirdiği düet Kalbine Sürgün ile yıldızı parlar. Yılın dueti, yılın şarkısı, yılın en iyi çıkış yapan sanatçısı gibi birçok ödüle layık görülür. 2014 yılında Git Diyemem single'si ile Ezo , müzikseverlerden tam not alır. Hiç ara vermeden Albüm çalışmalarına başlar ve LİMAN isimli klip şarkısı yine albümle aynı ismi taşiyan, Gökhan Tepe bestesi/Şebnem Sungur şarkısı Liman için çekildir. Albümde aynı zamanda Zeki Güner, Aşkın Tuna, Destan Hakan, Ahmet Selçuk İlkan Rafet El Roman, Gökhan Güneş şarkıları yer almakta. Albümün en özel şarkılarından biri ise yıllar önce Reshid Behbudov tarafınca seslendirilen Aylı Geceler isimli şarkıya, Ezo'nun getirdiği eşsiz yorum Hem Azerbaycan Müzik eleştirmenleri tarafından hem de Türkiyede ki takipçileri tarafından tam not alır. Müzik kariyerine bir de Eğitimi ekleyen Ezo iki sene aradan sonra, Şu anda sahne çalişmalarına ve yeni çalışması, DMC İmzalı , sözleri Şebnem Sungura ait Bestesi Febyo Taşel’in Güzel Ayrılık şarkısıyla sizler ile buluştu. Müzik kariyerine Menejerliğini Hem de Yapımcılığını Kemal Arslan ile devam etme kararı aldı. Ezo'nun, ayrıca en büyük tutkusu oyunculuk ve Resim çizmek.


Reklam filmlerinde de çok kez yer alan Ezo, son olarak Palma Grubuna ait Palsüt ve dondurma reklamlarında oynadı.aynı zamanda birçok reklam jingle besteledi ve seslendirdi. Kadın haklarına yönelik kamu spotlarında oynadı.

 
 


Adı ve Soyadı : Ezo Genç
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Ezo Genç İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi