Harry Styles Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 01:04:41 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 01:04:41


Harry Styles Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Harry Edward Styles 1 Şubat 1994  Worcestershire /  Redditch doğumlu, İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve oyuncudur. Müzik kariyeri 2010 yılında İngiliz müzik yarışması The X Factor'de solo yarışmacı olarak başladı. Elenmesinin ardından, 2016 yılında süresiz bir ara vermeden önce tüm zamanların en çok satan erkek gruplarından biri haline gelen One Direction erkek grubuna katılmak üzere geri getirildi.

Styles 2017 yılında Columbia Records aracılığıyla kendi adını taşıyan ilk solo albümünü yayınladı. Albüm İngiltere ve ABD'de bir numaradan giriş yaptı ve dünyada yılın en çok satan on albümünden biri olurken, albümün çıkış single'ı "Sign of the Times" UK Singles Chart'ta zirveye yerleşti. Styles'ın ikinci albümü “Fine Line” (2019), bir İngiliz erkek sanatçının şimdiye kadarki en yüksek ilk hafta satışıyla US Billboard 200'e zirveden giriş yaptı ve 2020'de Rolling Stone'un "Tüm Zamanların En İyi 500 Albümü" listesine dahil edilen en son albüm oldu. Dördüncü single'ı "Watermelon Sugar", US Billboard Hot 100 listesinde zirveye yerleşti. Listeleri alt üst eden "As It Was" single'ını da içeren Styles'ın üçüncü albümü Harry's House (2022) büyük beğeni topladı ve birçok rekor kırdı.

 

Ödülleri ve Filmleri

Styles, iki Brit Ödülü, bir Grammy Ödülü, bir Ivor Novello Ödülü ve bir Amerikan Müzik Ödülü de dahil olmak üzere çeşitli ödüller aldı. Film rolleri arasında Dunkirk (2017), Dert Etme Sevgilim ve My Policeman (her ikisi de 2022 çıkışlı) bulunmaktadır. Müzik ve oyunculuğun yanı sıra Styles gösterişli modasıyla da bilinir. Vogue'un kapağında tek başına yer alan ilk erkektir.

 

Kariyeri

X Factor ve One Direction (2010-2015) Harry, X-Factor'e 11 Nisan 2010’da "Isn't She Lovely" şarkısı ile katıldı ve iki evet alarak Boot Camp'a geçti. Boot Camp'ta "Stop Crying Your Heart Out" adlı şarkıyı seslendirdi. Ancak diğer grup üyeleri gibi o da Boot Camp'ta elendi. Simon Cowell onların elenmek için fazla yetenekli olduklarını söylemiş ve erkek grubu One Direction'ı kurmuştur. Diğer dört arkadaşıyla birlikte (Niall Horan, Zayn Malik, Louis Tomlinson, Liam Payne) One Direction olarak X-Factor'de final haftasına kadar başarıyla yarışıp yarışma üçüncüsü olmuşlardır. Up All Night, One Direction grubunun ilk albümüdür. 2012 yılında 2. stüdyo albümleri Take Me Home çıkmıştır. 3. stüdyo albümleri olan Midnight Memories 25 Kasım 2013'te çıkmıştır. Dördüncü albümleri olan Four ise bir sene sonra  piyasaya sürülmüştür. Zayn Malik'in gruptan ayrılmasından sonra, son albümleri olan Made in the A.M. çıkarılmıştır.

 

Diskografi

Albümleri

Harry Styles    

Fine Line         

Harry's House 

 

Video albümleri

Harry Styles: Behind the Album

 

EP’leri

Spotify Singles: It consists of live performances of "Two Ghosts" and Little Big Town's "Girl Crush".

 

Baş Sanatçı Olarak Single’ları

"Sign of the Times"

"Two Ghosts"

"Kiwi"

"Lights Up"

"Adore You"

"Falling"

"Watermelon Sugar"

"Golden"

"Treat People with Kindness"

"Fine Line"

"As It Was"

"Late Night Talking"

"Music for a Sushi Restaurant"

"Satellite"

 

Promosyon Single’ları

"Sweet Creature"

 

Diğer Şarkıları

"Meet Me in the Hallway"

"Carolina"

"Only Angel"

"Ever Since New York"

"Woman"

"From the Dining Table"

"Girl Crush"

"Cherry"

"To Be So Lonely"

"She"

"Sunflower, Vol. 6"

"Canyon Moon"

"Grapejuice"

"Daylight"

"Little Freak"

"Matilda"

"Cinema"

"Daydreaming"

"Keep Driving"

"Boyfriends"

"Love of My Life"


Adı ve Soyadı : Harry Styles
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Harry Styles İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi