Aslen Nerelidir?

Kadir Doğulu (Gecenin Ucunda / Kazım Işık) Aslen Nerelidir?


Aslen Mersin'lidir.


Kadir Doğulu 19 Nisan 1982 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Doğulu ailesinin 5 çocuğundan ikincisidir. Kimlikteki ismi Abdulkadir Doğuludur. Müzisyen ve modacı olan Kemal Doğulu’nun kardeşidir. Annesi ev hanımı, babası Rasim Doğulu ise emeklidir. Ortaokuldan beri boş durmayıp çeşitli işlerde çalışan oyuncu, 2000 yılında Ağabeyi Kemal Doğulu’nun yanına yerleşmiştir. Yiyecek ve içecek sektöründe başarılı kariyer sahibi olan Doğulu yaklaşık 10 yıl boyunca İstanbul’da Buz (restoran & gece kulübü),  Anjelique (restoran & gece kulübü), Salon & Salomonje (cafe & restoran) ve The House Cafe (cafe & restoran) gibi popüler mekanlarda çeşitli mevki ve zamanlarda uzun yıllar çalıştı.  

Eğitimini Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümü’nde 2 yıl, Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nde ise 3 yıl okumuş ve oyunculuğa geçiş yaptığı için kaydını dondurmuştur. İlk oyunculuk deneyimini ise 2010 yılında Star TV’de yayımlanan “Küçük Sırlar” dizisiyle deneyimlemiştir. Oyunculuğuyla etkilemeyi başaran Doğulu ardından ise 2011 yılında “Pis Yedili” dizisinde oynamıştır. Oyuncunun kariyerindeki dönüm noktası ise Show TV’de yayımlanan “Fatih Harbiye” adlı dizideki Macit karakteriyle gerçekleştirmiştir. Dizinin finali ardından da 2014 yılında “Star Işığı X-Factor” şarkı yarışmasının da sunuculuğu üstlenmiştir. Sinemadaki ilk deneyimi ise “Bir Hikayem Var” filmiyle gerçekleştirmiştir.  

Başarılı oyuncu oyunculuk öncesi abisi vesilesiyle Hande Yener ile tanışmış ve “Romeo” klibinde oynamıştır. 2020 yılında “Alim Yapım”ı kurmuştur.  

2013-2014 yılında yayımlanan “Fatih Harbiye” dizinde rol arkadaşı Neslihan Atagül ile tanışıp aşk yaşamış ve 8 Temmuz 2016 yılında ise evlenmiştir. 

Kadir Doğulu Kaç Yaşında? 

40 yaşındadır. 

Kadir Doğulu Hangi Tarihte Doğdu? 

19 Nisan 1982 tarihinde doğmuştur. 

Kadir Doğulu Kimlikteki İsmi Nedir? 

Abdulkadir Doğulu’dur. 

Kadir Doğulu Aslen Nerelidir? 

Aslen Mersin’lidir. 

Kadir Doğulu’nun Annesi ve Babası Kimdir? 

Annesi ev hanımı, babası Rasim Doğulu ise emeklidir. 

Kadir Doğulu Kardeşleri Kimdir? 

Doğulu çiftinin 5 çocuğu vardır. Ağabeyi modacı Kemal Doğulu’dur. 

Kadir Doğulu Burcu Ne? 

Koç burcudur. 

Kadir Doğulu Boyu Kaç? 

Boyu 1.82cm’dir. 

Kadir Doğulu Kaç Kilo? 

71 kilodur. 

Kadir Doğulu Hangi Okuldan Mezun? 

İstanbul Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü mezunudur. 

Kadir Doğulu Evli Mi? 

2013-2014 yılında yayımlanan “Fatih Harbiye” dizinde rol arkadaşı Neslihan Atagül ile tanışıp aşk yaşamış ve 8 Temmuz 2016 yılında ise evlenmiştir. 

Kadir Doğulu Oyunculuk Öncesi Ne İş Yapmıştır? 

Yiyecek ve içecek sektöründe başarılı kariyer sahibi olan Doğulu yaklaşık 10 yıl boyunca İstanbul’da Buz (restoran & gece kulübü),  Anjelique (restoran & gece kulübü), Salon & Salomonje (cafe & restoran) ve The House Cafe (cafe & restoran) gibi popüler mekanlarda çeşitli mevki ve zamanlarda uzun yıllar çalıştı. 

Kadir Doğulu Yapım Şirketinin İsmi Nedir? 

2020 yılında “Alim Yapım”ı kurmuştur. Ayrıca TMC yapım tarafından hazırlıkları süren ve Star Tv ekranlarında yayınlanacak olan yeni dizilerden biri Gecenin ucunda adlı dizinin ayrıntıları ortaya çıkmaya başladı. Senaryosu Başar Başaran ve Emre Özdur tarafından kaleme alınan dizide ünlü oyuncu Neslihan Atagül rol alacak. Öbür taraftan Gecenin Ucunda dizisinin yapım şirketi TMC Yapım’a ortak olarak Neslihan Atagül’ün eşi Kadir Doğulu’nun kurduğu Alim adlı yapım şirketinin de ortak olduğunu duyurmuştur. 

Kadir Doğulu Oynadığı Filmler; 

2010-2011, Küçük Sırlar, Ali Erarslan 

2011-2013, Pis Yedili, Güney Samyeli (Bayrampaşalı) 

2013-2014, Fatih Harbiye, Macit Arcaoğlu 

2015- Sevdam Alabora, Gökhan 

2015-2016, Muhteşem Yüzyıl Kösem, III. Mehmed Giray 

2016-2017, Bana Sevmeyi Anlat, Alper Eren 

2019-2020, Vuslat, Aziz Korkmazer 

2020- Jet Sosyete, Kenan 

2021- Aşkın Tarifi, Fırat Karasu 

2022- Gecenin Ucunda, Kazım Işık 

Kadir Doğulu Oynadığı Sinema Filmleri; 

2013- Bir Hikayem Var, Mert 

 

 

Kadir Doğulu İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Adı ve Soyadı : Kadir Doğulu
Meslek : Oyuncu
Doğum Tarihi : 19 Nisan 1982
Boyu : 1.82
Kilosu : 71
Göz Rengi : Kahverengi
Sevgilisi : Neslihan Atagül (Eşi)
Burcu : Koç
Eğitimi : İstanbul Okan Üniversitesi
Doğum Yeri : Mersin


Daha Fazla Biyografi