Boyu Kaç?

Nisa Bölükbaşı Boyu Kaç?


Nisa Bölükbaşı'nın boyu 1.70 'dir.


Adını Survivor'la eşleştirdiğimiz, katıldığı Survivor yarışmasının birinciliğiyle daha da çok merak edilen Nisa Bölükbaşı, 02.07.1998 tarihinde Prag'da doğmuştur. Babası Türk ve Boşnak asıllı, annesi ise Çek asıllıdır. 

Survivor yarışmasında göstermiş olduğu performansla, sevimli halleriyle herkesin gözdesi olan Nisa Bölükbaşı henüz üç aylıkken yüzme eğitimine başlamıştır. Daha küçük yaşlarda farklı spor dallarına ilgisi olan Nisa Bölükbaşı, sekiz yaşında profesyonel olarak tenis, single ve çiftler oynamıştır. Aynı senede profesyonel kayak yapmaya davet edildi ancak dağlar Prag'dan uzak olduğu için bu teklifi reddetti. Ayrıca Prag Tenis Kulübü Cibulka'da 15 yıl performans gösterdi ve15 yaşında iken yüzmeyi bıraktı ve yüzme hocası oldu. Spor alanında başarıları olan Bölükbaşı'nın voleybol deneyimi de bulunuyor. 2018 senesinde, Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde 2. lik elde eden kadroda forma giymiştir. Yine aynı yıl Mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, eğitimi nedeni ile voleybol’u bırakmıştır.

Günümüzde ise yine spor ile iç içe yaşayan başarılı sporcu hobi olarak, snowboard, bisiklet, kış ve yaz pateni gibi sporlar ile ilgilenmektedir. Spordaki başarılarının yanı sıra popülerliği ve tanınırlığını Survivor programına borçluda denebilir. İlk olarak Tv8'de yayınlanan Acun Ilıcalı'nın hazırlayıp sunduğu 2020 Survivor'da, "Survivor karakter oluşturmaz ortaya çıkarır. Güç fiziksel yeteneklerden değil, kırılmaz iradeden gelir" ifadeleri ile yarışmada ne kadar iddialı olduğunu göstermiştir. İlk yarışmada istediği başarıyı elde edemeyen Nisa, Survivor All Star 2022 Yarışmasının birincisi ve Şampiyonu olmuştur.

Nisa Bölükbaşı İle İlgili Sık Sorulan Sorular


Adı ve Soyadı : Nisa Bölükbaşı
Meslek : Sporcu
Doğum Tarihi : 02.07.1998
Boyu : 1.70
Kilosu : 60
Göz Rengi : Kahverengi
Sevgilisi : Ogeday Girişken
Burcu : Yengeç
Eğitimi : Mimarlık Fakültesi
Doğum Yeri : Çek Cumhuriyeti’nin Prag Şehri


Daha Fazla Biyografi