Okay Barış Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:44:45 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:44:45


Okay Barış Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


18 Haziran 1974 yılında İstanbul’da doğan Okay Barış,Türkiye’de bilgisayarla yapılan müziğin önde gelen temsilcilerinden biridir.

1990 yılında profesyonel olarak müzik kariyerine giriş yapan sanatçı, dizi müzikleri, reklam jingleları, düzenlemeler, beste ve şarkı sözleri gibi çalışmaların yanısıra, Türkiye’nin ünlü sanatçılarından Sezen Aksu, Ajda Pekkan, Emel Müftüoğlu, Aşkın Nur Yengi, Hakan Altun, Ayla Çelik, Yıldız Tilbe, Serkan Kaya, Demet Akalın, Çelik Erişçi, Serdar Ortaç, Dolapdere Big Gang, Grup Flört, Rafet El Roman, Ayşe Özyılmazer, Yaşar Gaga, Kibariye, Gülben Ergen, Ümit Yaşar, Reyhan Karaca, Yonca Evcimik,Evrim Özkaynak, Burak Kut, Erkan Güleryüz, Cenk Çöteli, Yaşar Kurt, Gizem Çoşkun, Nez, Aylin Coşkun, Yusuf Güney, Aziz Certel, Ozan Koçer, Cemal Çimen, Cengiz İmren, Kerim Tekin, Zeynep Başkan gibi isimlerle albüm, sahne ve stüdyo çalışmalarında bulundu. ‘Ne isem o’ adlı ilk solo albümü, 2011 yılında dijital platformdan satışa sunulmuştur.Albüm 10 şarkıdan oluşmaktadır ve bütün şarkıların söz, müzik ve düzenlemeleri Okay Barış tarafından yapılmıştır.

Aynı zamanda dünya üzerinde,350 platformda satışa sunulan 3 adet single çalışması bulunmaktadır.Sanatçı Nez’in seslendirdiği  Who’s in the cabin” adlı şarkı dünya üzerinde toplam 7 ayrı karma albüme girmiştir.

2011 yılında Sezen Aksu’nun ‘ Öptüm Remix ‘ albümündeki, ”Vay” ve “Ah felek” şarkılarının düzenlemeleri, 2017 yılında Sezen Aksu’nun ‘ Biraz Pop , Biraz Sezen ’ albümündeki  “İhanetten Geri Kalan”, “Baba Evi” , “Üfle de Söneyim” şarkılarının düzenlemeleri, 2019 yılında ‘ Fikret Şeneş Şarkıları 1 ’albümünde, Sezen Aksu’nun seslendirdiği “Tanrı Misafiri” şarkısının düzenlemesi Okay Barış tarafından yapılmıştır. Sözü,bestesi ve düzenlemesi kendisine ait olan “Beter Ol” isimli single çalışması Doğan Music Company etiketiyle 3 Mayıs 2017 yılında satışa sunulmuştur.
Sözleri Sezen Aksu’ya ,bestesi ve düzenlemesi Okay Barış’a ait olan “Bi Cacık Olmaz” isimli şarkı, Yaşar Gaga’nın “Alakasız Şarkılar” (2017) projesinde Serkan Kaya tarafından seslendirilmiştir. Albümde bunun dışında “Rinna Niri” şarkısının  bestesi ve düzenlemesi,Kibariye tarafından seslendirilen “Sevdam Ağlıyor” , Halil Koçak’ın seslendirdiği “Ah yanayım mı” şarkısının düzenlemesi, Okay Barış tarafından yapılmıştır.

Başrollerini Bade İşçil ve Tolgahan Sayışman’ın paylaştıkları “Eski Sevgili” (2017) filminin soundtrack’ini Burcu Tatlıses ile birlikte seslendirmiştir. 2017 yılında Sezen Aksu’nun, ‘ Biraz Pop Biraz Sezen Remix ‘ albümünde ‘İhanetten geri kalan ve Üfle de söneyim’ şarkılarının düzenlemelerini yapmıştır.
Sözü ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan, Gülben Ergen tarafından seslendirilen “Yansın Bakalım” isimli şarkının düzenlemesini yapmıştır. Okay Barış’ın, prodüktörlüğünü Sezen Aksu ile birlikte üstlendiği ‘Artık Sevilmiyor Böyle…’ isimli 11 şarkıdan oluşan albümü SN müzik etiketiyle 25 Ocak 2019 da tüm dijital platformlarda satışa sunulmuştur.
Albümde ki 11 şarkının düzenlemesini Okay Barış yapmıştır.Albümdeki bestelerin tamamı ve 8 şarkının sözü, albümün müzikal konseptini de belirleyen Aksu’ya ait.Sözlerden 2’si Sibel Algan tarafından yazılırken, albümde bir de sürpriz bulunuyor:
Yıldız Tilbe albümde “Aşktan Giderken ” isimli şarkıya yazdığı sözle yer alıyor. Albümden ilk klip “Onursuz Olabilir Aşk” şarkısına,ikinci klip ise, “Zaten yaz 3 aydı” şarkısına çekildi.Klibin yönetmen koltuğunda ise Okay Barış’ın kendisi oturuyor.

2016 yılından bu yana Sezen Aksu’nun stüdyosu Lonca’da,besteci,yorumcu, aranjör ve prodüktör olarak çalışmaktadır.


Adı ve Soyadı : Okay Barış
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Okay Barış İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi