Ömer Koparan Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 16:54:29 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 16:54:29


Ömer Koparan Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


 

Müzik hayatına şarkılar yaparak melodiler çıkararak başladı ve besteler yaptı. TRT sanatçısı Abdülkadir Salar ‘ın yeteneklerini keşfetmesi üzerine Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı'nda eğitim aldı. Koro eğitmenliği ve aranjörlükte yapan Ömer Koparan, Türkiye'nin bir çok yerinde sahne aldı. Adana'da tiyatro müzikleri, single, kısa film müzikleri yaptı.

 

Müziği “iletişim kurma sanatı” olarak görüyor. Hayallerini gerçekleştirmenin zamanı geldiğine inanarak sevgili Tansel Doğanay’ın büyük desteğiyle ‘‘Hayal Ediyorum’’ isimli ilk çalışmasını yaptı.

 

Aşk şarkılarının yeni ismi Ömer Koparan ’ın 5 şarkıdan oluşan ilk maxi single çalışması ‘‘Hayal Ediyorum’’ Arpej Yapım etiketiyle müzik severlerin beğenisine sunuldu.

 

Ömer Koparan‘ın ‘‘Hayal Ediyorum’’ maxi single’ında 4 şarkı ve 1 remix versiyonuyla toplam 5 şarkı yer alıyor.Maxi single da yer alan şarkıların tüm söz ve müzikleri Ömer Koparan’a ; düzenlemeler Burak kut,Göksel ,Demet Sağıroğlu gibi isimlerle çalışan Tansel Doğanay‘a ait. Mastering ise yurtdışında Micheal Zimmerling tarafından yapıldı.

 

‘‘Hayal Ediyorum’’ maxi single’ındaki şarkılar ; Unutulmayan aşkları,vazgeçilmezleri,aşka hayali, kısaca hüzünle mutluluğu anlatıyor. Maxi single aynı ismi taşıyan ‘‘Hayal Ediyorum’’ şarkısına aynı zamanda Booyaka Grubu sürpriz rap düetleriyle eşlik etti.

 

‘‘Hayal Ediyorum’’ isimli şarkının video klibi İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde Galata Kulesinde ve Seyrantepe stüdyolarında 12 saat sürede profesyonel bir ekiple çekildi.

 

Aranjörü Selim Topsakal ile birlikte Erdem Sökmen, Gündem Yaylı Grubu ve klarnette Kirpi Bülent ile birlikte şarkılara farklı duygular kazandırdılar ve en özeli de hem yapımını üstlenen hem de klibini “Kalbinde Ölmeye Geldim” şarkısına çeken İmre Haydaroğlu, bu şarkılara inanarak albümü kendi yapım şirketi olan “Elma Yapım” etiketiyle siz sevenleriyle buluşturdu


Adı ve Soyadı : Ömer Koparan
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Ömer Koparan İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi