Özer Atik Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 16:54:44 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 16:54:44


Özer Atik Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Özer Atik 5 Kasım 1977 tarihinde Kahramankazan'da doğdu. Özel Doğuş Lisesi'ni 1995 yılında bitirdikten sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Müzikoloji bölümüne girdi.

Profesyonel müzik çalışmalarına 1996 yılında tiyatro için özgün sahne müzikleri besteleyerek başladı. Hadi Çaman Tiyatrosu'nda "Dostum" (çocuk oyunu) ve "Kelebekler Özgürdür" adlı oyunları müzikledikten sonra kısa bir süre Barış Oyuncuları ve Tiyatro Alkış'ta aranjör, enstrümanist, özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştı. Tüm bu yıllar süresince part time olarak müzik öğretmenliği yaptı.

2004 - 2005 sezonunda Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sahneye koyduğu ilk çocuk oyunu olan "Palyaçolar"ın müziklerini yaptı, takip eden sezonda yine BKM için "Sizinkiler Dünya Kaç Bucak" adlı oyunun özgün sahne müziği bestecisi olarak çalıştı. Türkiye'nin önde gelen birçok ilaç firması için tanıtım filmi müzikleri, adaptasyonlar, lansman müzikleri üretti. Gökhan Gürek'le birlikte "Nazım Hikmet Belgeseli" ve "Operasyon Cennet" adlı televizyon filminin müziklerini besteledi.

 Şarkı formunda beste çalışmalarına 1990'lı yılların başında başladı. En büyük tanınırlığını Komedi Dükkanı'nda piyanist olarak sağladı. İlk albümü "Yok Böyle Bir Şey"i 2008 yılında çıkardı. 2013'te Arkadaşım Hoşgeldin adlı komedi programında piyanist olarak yer aldı. 


Adı ve Soyadı : Özer Atik
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Özer Atik İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi