Yasemin Sakallıoğlu Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 03-07-2022 00:53:18 - Güncellenme Tarihi : 03-07-2022 00:53:18


Yasemin Sakallıoğlu Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Doğallığına, doğal hallerine alışık olduğumuz bir o kadar da komik halleriyle kalpleri fetheden Yasemin Sakallıoğlu, 19.05.1988 tarihinde Beykoz/İstanbul'da doğmuştur. Baba tarafından aslen Sakarya, anne tarafından ise aslen Rize’lidir. Yasemin Sakallıoğlu düz liseden mezun olmuştur. Sonrasında bankacılık yapmaya başlamıştır. Sosyal medyada tanınınca kendisini eksik hissederek konservatuvar okumaya karar vermiştir. İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü’nden mezun olmuştur.  

Arkadaşları ile bir parkta buluşup annesinin taklidini yaparken çekilen videosu Youtube sitesine eklendikten 4 gün sona ana haberlere çıkmaya başlamıştır. "Doğru Koca Nasıl Seçilir" başlığıyla yayınlanan video günümüze kadar 3 Milyon’a yakın izlenme elde etmiştir. Kısa sürede yapımcılarında dikkatini çekmeyi başaran ünlü isim internet üzerinden yayınladığı videolar sayesinde oyunculuğa adım atmış oldu. Ayrıca Oyunculuk ile birlikte Stand-up gösterileri ile tanınmaktadır. 

İlk olarak 2015 yılında Atv'de yayınlanmaya başlayan Oktay Kaynarca'nın başrol oynadığı “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Lütfiye” karakteriyle boy göstermiştir. Daha sonra 2018 yılında Gürse Birsel'in “Jet Sosyete” dizisinde oynamıştır. 

Aslında Instagram ve YouTube platformunda aktif olarak yer alan Yasemin Sakallıoğlu üretmiş olduğu komedi içerikleri ile özellikle Instagram platformunda 4.9M takipçiye sahiptir. Kısa zamanda geniş kitleler tarafından takip edilip sevilen Yasemin Sakallıoğlu aynı zamanda tek kişilik gösterileri ile de sahnelerde yer aldı. 

Oynadığı Diziler; 

2015 yılında Atv’de “”Eşkiya Dünya Hükümdar Olmaz” dizisinde “Lütfiye”  

2018 yılında Gürse Birsel’in ”Jet Sosyete” dizisinde oynamıştır. 

Oynadığı Filmler; 

2020- Zengo filminde oynamıştır. 

Kazandığı Ödüller; 

En İyi Instagram Influencer’ı ödülünü almıştır. 


Adı ve Soyadı : Yasemin Sakallıoğlu
Meslek : Sosyal Medya Fenomeni
Doğum Tarihi : 19.05.1988
Boyu : 1.63
Kilosu : 74
Göz Rengi : Siyah
Sevgilisi : Burak Yırtar
Burcu : Boğa
Eğitimi : İstanbul Aydın Üniversitesi Drama ve Oyunculuk Bölümü
Doğum Yeri : İstanbul

Yasemin Sakallıoğlu İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi