Zeynep Farah Abdullah Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 13:15:02 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 13:15:02


Zeynep Farah Abdullah Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


 Farah Zeynep Abdullah, Irak Türkmenlerinden olan bir baba ile Türk ve Boşnak kökenli bir annenin kızı olarak İstanbul'da doğdu. Lisenin bir kısmını İstanbul Saint Michel Fransız Lisesinde okudu. Daha sonra babasının işi gereği kaydını İngiltere'ye aldırarak lise öğrenimini bu ülkede tamamladı.

"Öyle Bir Geçer Zaman Ki" adlı dizinin 2. sezonundan sonra diziden ayrılarak oyunculuk kariyeri için kaydını dondurduğu Kent Üniversitesi (İngiltere) Fransızca-Drama Bölümüne dönüp eğitimini tamamladı ve 2013'te diplomasını aldı. 

 Farah Zeynep, üniversiteye başlamaya hazırlanırken "Öyle Bir Geçer Zaman Ki" adlı dizi için teklif aldı. İngiltere'deki okuluna dönmesine üç gün kala, deneme çekimlerinde başarılı bulunduğunu ve "Aylin" rolüne seçildiğini öğrendi. Bu dizide dört çocuklu bir ailenin ikinci çocuğu olan Aylin'i canlandırdı. Daha sonra Yılmaz Erdoğan'ın filmi "Kelebeğin Rüyası"nda oynadı. "2014 senesinde Star TV'de yayınlanan "Kurt Seyit" ve Şura adlı dizide başrol oynadı. Ardından 14 Şubat 2014'te Kerem Deren'in yönetmenliğini üstlendiği "Bi Küçük Eylül Meselesi" filminde Engin Akyürek ile başrolü paylaştı. Çağan Irmak'ın yönettiği, 2014 yılının en başarılı filmlerinden olan "Unutursam Fısılda" filminde Hümeyra'nın da oynadığı "Hatice (Ayperi)" karakterinin gençliğini canlandırdı. Ayrıca oyuncu, Barbie Prenses ve Rockstar animasyon filmindeki "Prenses Azra"yı seslendirdi.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra müzik camiyasında da başarılı işlere imza atan oyuncu, 2014 yılında "Gel Ya Da Git"  " "Unutursam Fısılda, "Sevdim", "Eyvah", "Bir Mazi Bin Hatıra", "Nafile" ve "Başka Güzel" isimli şarkıyı seslendirdi. 2017  yılında ise "Haydi Gel İçelim" (Yüksek Sadakat cover)  2018 yılında "Milyonzade" de (Ajda Pekkan cover) "Boşvermişim Dünyaya" (Ajda Pekkan cover) "Arif V 2016 " Filminde seslendirdi. 

Oyuncu, 2018 yılında "Bu Hangi Masaldı?" isimli single'ını müzikseverlerle buluştururken 2019  yılında Erol Evgin'İn Altın Düetler 2 albümünde "Sen Unutulacak Kadın Mısın? isimli şarkısı seslendirdi.

 

      


Adı ve Soyadı : Zeynep Farah Abdullah
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Zeynep Farah Abdullah İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi