Barış DUrmaz Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 22:51:23 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 22:51:23


Barış DUrmaz Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Sesi, yorumu ve şarkılarıyla müzikal kariyerinde başarılı bir isim olan Barış Durmaz müziğe 13 yaşında başladı. Solist, söz yazarı, besteci ve aranjör olarak müzikal hayatına devam eden Durmaz, uzun yıllar Türk pop Müziği'ne damga vuran Çelik Erişçi'nin gitarist ve vokalistliğini de yaptı.

 Kariyerine biri single olmak üzere iki albüm ekleyen Barış Durmaz hikayesi olan şarkıları yazmayı ve söylemeyi seviyor. İlk single çalışması Küçüktüm'le başarılı bir çıkış yapan Durmaz, gerçek bir hikayeden esinlenerek yazdığı, saf aşkı bulduğunu sanan 18 yaşındaki genç bir kızın dramatik öyküsünü anlatıyor.

Gültekin Kaçar, İsmail Soyberk, Turgut Alpbekoğlu ve Uğur Varol gibi usta müzisyenlerin eşlik ettiği "Küçüktüm" adlı single çalışmasıyla müzikseverlerle buluştu.

Devamında 6 şarkıdan oluşan ve "Altı Patlar" adını verdiği ikinci albümüyle müzikseverlerin karşısına çıkan Durmaz, albümdeki "O Bendim" isimli şarkısına klip çekti. Her iki klibinin senaryosu ve yönetmenliğini kendisi üstlenen sanatçının tüm şarkılarının söz, müzik, aranje ve mix-mastering’leri de kendisine ait. "Küçüktüm", "Çınar", "O Bendim", "Cennet", "Ne Kaybedersin"; şarkılarından sadece bir kaçı... 

 Barış Durmaz, 3. single çalışması "Ayça" ile 9 Eylül 2022’de müzikseverlerle buluştu.


Adı ve Soyadı : Barış DUrmaz
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Barış DUrmaz İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi