Burak Yeter Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:06:15 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:06:15


Burak Yeter Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Burak Yeter 5 Mayıs 1982, Trabzon doğumlu, Türk DJ, müzik yapımcısı ve remiksci.

 

Hayatı

Burak Yeter 5 Mayıs 1982'de Trabzon’da doğdu. Genç yaşta müzik eğitimi aldı ve 5 yaşında klasik piyano çalmayı öğrendi. 8 yaşındayken gitar çalmaya başladı. Lisans eğitimini Akdeniz Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde tamamlayan Yeter, Londra'ya yerleşti ve SAE Institute'dan Ses Mühendisliği alanında yüksek lisans yaptı.

 

Müzik kariyeri

Yeter, 22 yaşındayken Burn & MTV Dance Heat DJ Contest 2004'ü kazanarak tanınmaya başladı. Malta'daki MTV Dans Katı Grafikler Partisi'nde performans gösterdi. Aynı yıl, Miller Master Dj Yarışması'ndan sonra EDM sahnesinde kendine saygın bir yer kazandı.

Yeter'in ilk albümü For Action, 2005 yılında DSM plak şirketi altında yayınlandı. Albüm dünyadaki ilk solo DJ albümüdür. 2007 yılında yayınlanan ikinci albümü For Message Volume 2  küresel ısınmanın farkındalığını artırmak amacıyla yayınlandı.

Yeter, 2008 yılında dünyaca ünlü ses şirketi Pioneer ile sözleşme imzaladı ve Amsterdam, İstanbul ve Los Angeles'ta profesyonel eğitim veren DJ okullarını açtı. Burak Yeter, Connection Records DJ School'un CEO'sudur. Ve bugüne kadar yaklaşık 2000 sertifikalı öğrenci yetiştirdi.

2010 yılında Yeter, 16. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri'nde Ajda Pekkan şarkısı Oyalama Beni 'nin remixiyle En İyi Yeni Remix Ödülü'nü kazandı. Ayrıca Producer & DJ kategorisinde En İyi Yeni Ödül'e layık görüldü. 2012'de Hot Rod'da oynadığı "Mr. International" adlı yeni teklisi için bir video çekti ve 2012'de bir başka Ajda Pekkan şarkı remixi Arada Sırada ile 18. Kral TV Yıllık Müzik Ödülleri'nde En İyi Remix Ödülü'nü kazandı. Aynı yıl remix albümü Blue'yu piyasaya sürdü.

2013'te Amsterdam'da "Storm" adlı teklisini yayınladı. Şarkı uluslararası dans listelerinde En İyi 100'e girdi.Aynı zamanda, "Storm" şarkısı için Hollanda'da bir Müzik Videosu çekti.

Başarılı geçen on yıldan sonra, Burak Yeter "New World" projesiyle kariyerine yeni bir sayfa başlattı; New World albümüyle yeni şarkılar yayınladı. Happy adlı parça Talent Pool, Spinnin Records'ta haftanın en iyi listesine girdi. "Tuesday" teklisi ile bu başarı devam etti; Tuesday, 30'dan fazla farklı ülkede iTunes, Spotify, Shazam, Apple Müzik ve YouTube'da 1 numaraya ulaştı ve 2016 yılının en dikkat çekici şarkılarından biri haline geldi.

"Tuesday" klibinin yönetmenliğini Gökhan Çalbay yapmıştır.

 

Tuesday parçası Sony Müzik Rusya tarafından Platinum Sales Award, Warner Music Finland tarafından Gold Sales Award, Almanya'da Platinum Sales Award ödüllerini almıştır.

 

Diskografisi

For Action Volume 1      

Yayın tarihi: 2005

 

For Message Volume 2 

Yayın tarihi: 2007

 

Blue      

Yayın tarihi: 26 Haziran 2012

 

Single'ları

2015       "Kingdom Falls"

2016       "Reckless"

"Happy"

"Tuesday"

(feat. Danelle Sandoval)

"Go"

2017       "GO 2.0"

(Burak Yeter x Ryan Riback)

 

 Remiksleri

2013 Aygün Kazımova - "Coffee from Colombia (Burak Yeter Remix)(feat. Snoop Dogg)"

2015 Serkan Kaya - "Benden Adam Olmaz" (Burak Yeter Remiks)

2017 Alan Walker – "Sing Me to Sleep" (Burak Yeter Remiks)

2017 Anne-Marie – "Ciao Adios" (Burak Yeter Remiks)

2017 Reyko – "Spinning Over You" (Burak Yeter Remiks)


Adı ve Soyadı : Burak Yeter
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Burak Yeter İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi