Can Gox Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:06:50 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:06:50


Can Gox Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Can Gox,1976 yılında dünyaya gelmiştir. Yaptığı müziği, Anadolu blues olarak tanımlamaktadır. Birçok müzik otoritesince, sesi Cem Karaca'ya benzetilmektedir. Can Gox, Gox isminin nereden geldiğiyle ilgili, Göksun soyadının kendince kısaltılmış sahne adı olduğunu söylemiştir.

Müzik piyasasına atılmadan önce de, özel bir şirkette yöneticilik yaptığını, ancak hem müzik ile uğraşıp hem de mesleki kariyerine devam etmesinin çok zor olduğunu belirterek, özel sektörden ayrıldığını anlatmaktadır[kaynak belirtilmeli]. Drama Köprüsü, Neredesin Sen gibi geleneksel ezgiler taşıyan Anadolu müziklerini, kendi enstrümanları ve caz stilini yansıtarak oluşturduğu tınılarda yeniden seslendirmesiyle, eski ve yeni kültürel ögeler arasında köprü vaziyeti de görmektedir[kaynak belirtilmeli]. Sahnede ve stüdyo çalışmalarında, Neşet Ertaş'ı, Cem Karaca'yı, Müslüm Gürses'i seslendirirken, Tom Waits, Bob Dylan gibi dünyaca ünlü sanatçılardan eserler de çalıp söylemektedir.

Can Gox, Doğa İçin Çal isimli gönüllük esaslı müzik projesinin ikinci çalışmasında, videoya katılan sanatçılardan biri olmuştur. Can Gox, bazı televizyon dizilerinin müziklerini yaparak, çeşitli mekânlarda canlı performansını sergileyerek ve yurt çapında verdiği konserlerde şarkılarını seslendirerek yaşamını sürdürmektedir.

Müzik kariyeri

Can Gox, 15–16 yaşlarından itibaren, İstanbul'da birtakım gece mekânlarında müzik yapmaya başladı. İstanbul Bilgi Üniversitesinden kazandığı burs ile, caz müzik eğitimine devam etti[kaynak belirtilmeli]. Bu müzik eğitiminde, birçok isimle beraber çalışarak, bu çalışmalardan ve müzikal edinimlerden kazandığını, sahne performansı ve diğer çalışmalara yansıtabilmeyi, müzikal felsefe anlamında hedefine oturttu. Can Gox, 2000 yılında oluşturdukları Blues-Mobil ile birlikte, şarkılarını ve enerjisini kitleler ile tanıştırmayı başardı. Ancak, Kaybedenler Kulübü filminin müziklerini yapan Can Gox açısından, bu çalışma bir dönüm noktası oldu. 2011 yılının Nisan ayında piyasaya sürülen aynı filmin soundtrack albümünde, Wrong Side Of The Road, Son Kare, Wake, Angels Gone, Melancholy Man, My Woman parçalarını seslendirdi. Müzik kariyerindeki ilk solo albümü ise Yalnızım Ben çalışması olmuştur.


Adı ve Soyadı : Can Gox
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Can Gox İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi