Caner Gülsüm Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:07:06 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:07:06


Caner Gülsüm Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Caner Gülsüm 1985 yılında Ankara da doğmuştur. İlköğretim ve lise eğitim hayatını Ankara’ da tamamlamıştır. Lisenin ardından ODTÜ Elektronik bölümünde okumuştur. Fakat bu bölümü bitiremeden konservatuvar sınavlarına hazırlanmıştır. Müziğe olan tutkusu ile ODTÜ’ den ayrılmış ve Gaziantep Üniversitesi konservatuvar bölümünden mezun olmuştur. Bunun ardından Antep’te kalmaya devam etmiş ve yüksek lisansını da burada tamamlamıştır. Ailesi Bayburt’ludur. Türkülerinde hem Karadeniz, hem Doğu Anadolu hem İç Anadolu hem de Güneydoğu Anadolu bölgesinin izleri görülür. Bu çok kültürlüğün nedeni birçok yerde bulunmuş ve birçok kültüre hakim olmasından kaynaklıdır. Bu sayede sanatı kendi üslubu ile yorumlama şansını yakalamıştır. Eski türkülere olan hayranlığını her fırsatta dile getiren Caner Gülsüm yapmış olduğu çalışmalar ile türkülere yeni yorumlar katmanın yanı sıra yeni ruhlar da getirmektedir.

En çok dinlenen ve sevilen şarkıları;

Misto, Sensiz Bahar, Seni Çok Özledim Güzel, Parmağımda Dar Yüzük, Gözleri kömür Karası, Son Fasıl ve Gadasını Aldığım’ dır. Hem türkü türünde hem de halay türünde eserler vermiştir. Ayrıca birçok türkü ve halay tarzındaki hareketli parçaları kendi yorumu ile şekillendirmiştir.

Eğitim aldığı dönemde halk oyunlarına da katılmıştır. Halk oyunlarına olan sevdası nedeni ile bir süre halk oyunları eğitmenliği yapmıştır. Gaziantep ve Ankara’ da halk oyunlarına dair eğitmenlik yaparak birçok gencin de bu ezgileri sevmesine katkıda bulunmuştur. “Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuar” ı aracılığı ile düzenlenen birçok festival ve etkinlikte de sahne almıştır. Burada okuması ve burada eğitmenlik yapmasının da payı büyüktür. Saz ve bağlama olarak birçok türü çalabilmektedir. Müziğe olan sevdasını çok anlamlı bir şekilde yansıtmaktadır. İnternet ortamında kendine ait seslendirmiş olduğu birçok türkü aranmaktadır. Bunların başında da kendi yorumunu kattığı Saçlarını taramışsın ve Öyle Küskün Bakma Yar isimli parçaları gelmektedir.

2011 yılında okulun da bitmesinin ardından ilk olarak bir solo albüm piyasaya sürmüştür. Albümün ismi Pare’ dir.


Adı ve Soyadı : Caner Gülsüm
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Caner Gülsüm İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi