Deniz Demiröz Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:12:54 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:12:54


Deniz Demiröz Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Deniz Demiröz 16 Mayıs 1980 yılında Adapazarı’nda dünyaya gelmiştir. 1994 – 1998 yılları arasında Bolu Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun olmuştur. Ana branş olarak piyano yardımcı branş olarak da keman eğitimi almıştır. 1998 – 2004 yılları arasında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Ana branş olarak klasik gitar, yardımcı branş olarak da piyano ve şan eğitimi almıştır.

2000 – 2005 yılları arasında pek çok ünlü sanatçı ve grup ile sahne almış, 2005 yıllarında Türk Rock Müziği soyağacının gövdesi olarak kabul edilen Bulutsuzluk Özlemi adlı grubun üyesi olmuştur. Bu zaman zarfında sanatçı üniversite ve lise konserlerinde, önemli festivallerde, televizyon programlarında, Bulutsuzluk Özlemi 20 yaşında (2007), Ezginin Günlüğü Çeyrek (2007), Bulutsuzluk Özlemi Zamska (2009) ve Nilüfer 13 düet (2013) albümlerinde yer almıştır. Bulutsuzluk Özlemi Zamska albümünde gitaristliğinin yanı sıra tüm şarkıların düzenlemelerinde imzası bulunmaktadır.

2011 yılında ”Her şey Yalanmış” adlı ilk stüdyo albümü, Atlantis Müzik Yapım etiketiyle yayınlanmıştır. Sanatçı Yavuz Çetin’den Yaşamak İstemem ve Bulutsuzluk Özlemi’nden Yine Düştük Yollara adlı eserleri yeniden yorumlayarak müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır. Bu iki eserin haricindeki tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan albümünün Enstrümanları, yine kendisi tarafından icra edilmiştir.

2013 yılında ”Sanal Dünya” adlı ikinci stüdyo albümü, Arpej Müzik Yapım etiketiyle yayınlanmıştır. Prodüktörlüğü ve düzenlemeleri sanatçıya ait olan albümün tüm söz ve müzikleri kendisine aittir.

 

2013 yılında ”Oyun Bitti” isimli Rock grubunu kurmuştur. Söz ve müziği kendisine ait olan ”Herkes Kolay Para Peşinde” ve ”Her Şey İki Dudak Arasında” adlı single çalışmalarını,

2014 yılında söz ve müziği yine kendisine ait olan ”Hepimiz İyi Biliyoruz” adlı single çalışmasını ve ”Enstrümantal Albüm” çalışmalarını kliplendirerek ”Youtube” kanalı üzerinden müzikseverlerin beğenisine sunmaktadır. Aynı sene içerisinde ”Deniz Demiröz -Elektro Gitar Eğitim Dvd’si” yayınlanmıştır.

 


Adı ve Soyadı : Deniz Demiröz
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Deniz Demiröz İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi