Ebru Yaman Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:14:02 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:14:02


Ebru Yaman Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1993 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Ebru Yaman baba tarafından aslen Malatya’lıdır. Malatya‘nın Akçadağ ilçesinden, Gölpınar köyündendir. Henüz 9-10 yaşlarında iken gönül verdiği ve seslendirdiği türküler’in memleketi Malatya genetiğinden, memleket toprağından geldiğine inanmaktadır.

İlköğretim, ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Ardından, 2012 yılında Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü’nü kazandı. Aynı sene Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kulüpler ve dernekler arası solo ses yarışmasında HOYAT adına bölge 1.liğini elde etmiş ardından Türkiye 1. liğini kazanmıştır. 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü’ne geçiş yapmıştır. Yüksekokulda Prof. Dr. Can Etili Ökten ve Prof. Erol Parlak ile repertuvar çalışmaları, Öğr. Gör. Gülaram Baltayeva ile şan çalışmaları gerçekleştirmiştir.

2011 senesinde Bakırköy Halk Eğitim Merkezinde Aheng-İ Harput Elazığ türküleri korosu bünyesinde 2 sene korist ve solist olarak müzik hayatını sürdürmüştür. 2013 senesinde Arguvan Vakfı tarafından yapılan ses yarışmasında yine 1. olmuştur. Aynı sene İstanbul Radyosu Gençlik Korosu sınavını kazanan Ebru Yaman şef Tekin Büyükkaya ile koro çalışmalarına katılmıştır.

2015’te TRT tarafından hazırlanmış olan Sıra Sende Türkiye isimli Türk Halk Müziği yarışmasına 2200 kişi içinden ilk 10’da yer almayı başarmıştır. TRT dahil bir çok özel televizyon kanallarında programlarda yer aldı. Günümüze kadar İstanbul dahil, Tekirdağ, Erzincan, Elazığ, Malatya ve Sakarya gibi bir çok ilde kültür merkezlerinde ve festivallerde solist olarak sahne almıştır.


Adı ve Soyadı : Ebru Yaman
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Ebru Yaman İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi