Elif Yoldaş Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:27:25 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:27:25


Elif Yoldaş Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Müzisyen ve söz yazarı Elif Yoldaş, Ankara'da doğdu ve büyüdü. Ortaokul ve lise yıllarında sürekli müzikle uğraştı, cover ve beste grupları kurup müziğini çeşitli sahnelerde icra etti, okul grubuyla da çeşitli müzik ödüllerini topladı.

Elif Yoldaş, Başkent Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Opera Şarkıcılığı bölümünden birincilikle mezun, piyano ve gitar çalıyor. Sonrasında eğitimine Gazi Üniversitesi'nde formasyon okuyarak müzik öğretmenliğini de ekledi, bir yandan da Ankara Devlet Tiyatroları'nda sözleşmeli sanatçı olarak sanatını icra etmektedir

Popüler müzikle uğraşmayı bırakmayan Elif beste ve söz yazarlığı yaparken 2011'de 25 yaşında Star Akademi isimli yarışmaya katıldı, dokuz hafta boyunca yarışarak yarı finale kadar yükseldi. Yarışmada 2nci Haftada Nil Karaibrahimgil'in 'Bu Mudur' isimli parçasına yorumuyla 2.Haftanın birinciliğini aldı .

9 hafta boyunca 'Buzdan Şato''Bu mudur?''Dalgalandım Da Duruldum''Kumsalda', Bülent Ortaçgil'in 'Bütün Çiçekler Su İster', Can Temiz'in 'Değmesin Ellerimiz', Gökçe'nin 'Tuttu Fırlattı', Athena'nın 'Ben Böyleyim', Cenk Eroğlu'nun 'Yar Bana Varmadı' şarkılarını başarıyla yorumladı. Ancak final haftasına 1 hafta kala yani 30 Ağustos 2011'deki yarışmada elenen isim oldu ve finale çıkamadı.

Tarkan, Sertab Erener, Ajda Pekkan, Kenan Doğulu gibi dev isimleri bünyesinde barındıran DMC ile single anlaşması imzaladı. Sözleri ve müziği Caner Tomruk ile birlikte Elif Yoldaş'a ait olan "Aşk" isimli şarkının single'ı 14.02.2014 günü müzik marketlerdeki raflarda yerini aldı.

Diskografi:
2014
Aşk (Single, DMC, 14.02.2014)


Adı ve Soyadı : Elif Yoldaş
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Elif Yoldaş İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi