Eren Sandal Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 14-04-2024 23:28:15 - Güncellenme Tarihi : 14-04-2024 23:28:15


Eren Sandal Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Eren Sandal, 28 Temmuz 1986 İstanbul doğumlu. Müzik hayatına lise yıllarında başladı. Ardından Mimar Sinan devlet konservatuarı Opera bölümünü birincilikle kazanıp Türkiye’nin en prestijli okulunda 2 sene öğrenim gördü. Müzik hayatına farklı bir kulvarda devam etmek için okulunu dondurup pop müzik sektöründe çalışmalarına devam etti.

DJ Burak Yeter’in “Yapamadık” isimli şarkısını Nesli ile birlikte düet yaparak yorumladılar. Bu şarkıya Aralık 2010’da klip de çekildi. Bu düet şarkı, Burak Yeter’in 2012 yılında çıkan “Blue” isimli albümünde yer aldı.

DJ Burak Yeter ile hazırladığı dört parçadan biri olan “Sev Beni” adlı parçada Ajda Pekkan’la düet yaptı. Bu düet Enbe Orkestrası’nın 10 Aralık 2010’da piyasaya çıkarılan DMC etiketli “Kalbim” isimli albümde yer aldı.

2011’de DMC etiketiyle “Rüzgar” isimli ilk single çalışması üzerinde Burak Yeter ile yaptığı çalışmaları bitirdi. Single 25 Şubat 2011’de tüm müzik marketlerde yerini aldı.

Eren Sandal’ın ilk albümü “Gönlüme Göre”

Enbe Orkestrası’nda Ajda Pekkan ile yaptığı “Sev Beni” adlı düetle müzik dünyasına başarılı ve şanslı bir giriş yapan Eren Sandal, ilk single çalışması ‘Rüzgar’ın sonrasında ilk albümü olan “Gönlüme Göre” ile yeniden müzik severlerle buluştu.

Ağırlıklı olarak kendi söz ve bestelerinden oluşan albüm, Yaşar Plak etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı. Albümünde 10 yeni şarkının yanı sıra, sevilen şarkıları “Sev Beni” ve “Rüzgar”ın yeni versiyonlarına da yer veren Eren Sandal, çok renkli bir albümle müzik yolculuğuna devam ediyor.


Adı ve Soyadı : Eren Sandal
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Eren Sandal İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi