Eylem Aktaş Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 00:33:03 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 00:33:03


Eylem Aktaş Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Eylem Aktaş 1 Ocak 1980 yılında Batman’da dünyaya geldi. Eğitim hayatına Batman’da başladı. çocukluk yıllarında müziğe ilgi duymaya başladı. Lise yılları İstanbul’da geçti. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Şan Bölümü’nü tamamladıktan sonra üniversite eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölüm’ünde devam etti.

Eylem Aktaş müzik kariyerine üniversite sıralarında başladı. Üniversite yıllarında bir çok ünlü sanatçının hem Türkçe hem de Kürtçe vokalistliğini yaptı. En büyük çıkışını 2006 yılında Hatırla Sevgili adlı dizide seslendirdiği müziklerle duyurdu.

Eylem Aktaş, bir çok dizinin jenerik müziklerini seslendiren isim oldu. Dönemin önemli dizileri arasında yer alan “Bir Mucize Olsun, Kurşun Yarası, Gülizar, Adını Feriha Koydum, Hercai, Ihlamurlar Altında, Yasak Elma, Yersiz Yurtsuz, Siyah Beyaz Aşk, Yemin, Kadın, Gece Sesleri, Kasaba, Bu Kalp Seni Unutur mu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Bir Çocuk Sevdim, Asi ve Gönülçelen” dizilerinin müziklerini seslendirdi. Eylem Aktaş, seslendirdiği dizi film müziklerinin yanı sıra, “Unutulmayanlar, Dilberin 8 Günü, Sonsuz, Kayıp Özgürlük, Acı” gibi sinema filmlerine de ismini yazdırdı.


Adı ve Soyadı : Eylem Aktaş
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Eylem Aktaş İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi