Gece Yolcuları Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 00:53:52 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 00:53:52


Gece Yolcuları Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1999 yılında, Bülent E. Albayrak (davul), Yasin Arslantürkoğlu (bas gitar) ve Murat Arslantürkoğlu (gitar)'ın katılımıyla albüm sürecine girdi. Yaptıkları müziği "melodik pop–rock" olarak nitelendiren Gece Yolcuları,birçok festivale katılalarak kendi seyirci kitlesini oluşturdu. 2004 senesinde kendileri ile aynı ismi taşıyan ilk albümleri "Gece Yolcuları" EMI/Türkiye etiketi ile yayınladı. Albümdeki “Unut Beni” adlı parçaya çekilen video kliple müzikseverlerden oldukça beğeni toplayan beşli, albümden ayrıca “Yaban Gülü” ve “Ölüm de Var” adlı parçalara da birer video klip çekti.

2005 senesinde TMC ile anlaşan Gece Yolcuları, Cem Özkan prodüktörlüğünde “Gece Yolcuları 2” adlı 2. albümünü 2006 yılında sevenlerine ulaştırdı. Albümden ilk video klibi “Nerdesin” adlı parçaya çeken grup, ikinci klibi 1975 tarihli Semiha Yankı parçası “Seninle Bir Dakika”ya çekildi. Albümden üçüncü klip “Hüzün” parçasına çekilirken, grup bu kliplerle televizyon ekranlarında bolca yer aldı.

 2006-2007

1993 yılından bu yana birlikte başarılı albüm çalışmalarına, konserlere imza atan Gece Yolcuları, albümleri dışında dizi müzikleri, yönetmen Ömer Faruk Sorak'ın Sınav filmi için "Babeyli" adında özgün bir soundtrack, Fenerbahçe Spor Kulübü 100. yılı ve Trabzonspor 40. yılı için yine özgün bir marş bestelemiş; Türkiye'de düzenlenen 2007 Karadeniz Oyunları açılış seremonisi müziği ve "Sağlıklı bir gelecek, sevginizle gelecek" adı altında düzenlenen uyuşturucu karşıtı ulusal kampanya için ,kampanya müziği vs.işlerle de müziğin olabildiği her yerde üretim yapmaya gayret göstermişlerdir.

Gece Yolcuları Kalbin Kadar Yakın adını taşıyan üçüncü albümlerini 2008'in Şubat ayında dinleyenlerine ulaştırdı. Daha önceki albümlerinde güçlü baladlara imza atan Gece Yolcuları, “Kalbin Kadar Yakın” adını taşıyan yeni albümlerinde, dinamik yönleri ile de karşımıza çıktı. Bu albümlerinde, daha önceki albümlerinden de tanıdığımız aranjör Cem Özkan ile birlikte çalıştılar. On iki yeni şarkı ve bir cover parçanın yer aldığı albümde Gece Yolcuları soundlarındaki farklılık ve şarkı sözleriyle dikkati çektiler.

Bu albümlerinden ilk videolarını bir Aysel Gürel ve Onno Tunç çalışması olan "Değer mi" parçasına yaptıkları yeniden düzenlemeye çektiler.Bu cover parçanın düzenlemesi ve klibi oldukça beğenildi.Parçada Gece Yolcularına özgün Rap sözleri ve performansı ile "Ramiz" eşlik etti.Daha sonra grup "İhtimal" adlı parçalarını kliplendirdi.

2008-günümüz

Gece Yolcuları üyeleri, 1 Ocak 2009 tarihi itibarıyla müzikal kariyerlerini ayrı ayrı sürdürme kararı aldılar. Bülent Aybayrak, Yasin Arslantürkoğlu ve Murat Arslantürkoğlu'nun kariyerlerine ayrı ayrı devam edecekleri; Edis İlhan ve Uğur Arslantürkoğlu'nun ise müzik hayatlarına Gece Yolcuları çatısı altında devam edecekleri açıklandı.

Gece Yolcuları, yeni üyeleri ile ilk videoları "Yıldızlardayım" yayınladı ve durmaksızın performanslarına devam etti. 2009 Mayıs'taki Türkiye turnesinden görüntülerin bulunduğu "Dur Gitme" videolarını ise Ağustos 2009'da yayınladılar.

2010'un ilk çeyreğinde ilk maxisingle çalışmaları GC2010 TMC etiketi ile yayınlandı ve albümdeki 2 şarkıya da (Bir Bilsen ve Dönülmüyor) klip çekildi. 20 Temmuz 2012 tarihinde grup, dördüncü stüdyo albümünün kayıtlarına başladığını resmî Facebook sayfasından duyurdu. 14 Şubat 2013'te adının Neden? olacağı açıklanan ve Buse Terim tarafından imaj çalışmaları yürütülen grubun dördüncü stüdyo albümünün 26 Şubat 2013'te yayınlanacağı duyuruldu. 15 Mart 2019'da "Pişmanım" teklisini çıkartmışlardır.

 


Adı ve Soyadı : Gece Yolcuları
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Gece Yolcuları İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi