Gökcan Sanlıman Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 00:54:06 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 00:54:06


Gökcan Sanlıman Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


2 Aralık 1985 İstanbul doğumlu Gökcan Sanlıman, orta ve lise öğrenimini İtalyan Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında Bilgi Üniversitesi “Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi” bölümünden mezun oldu. Halen Bilgi Üniversitesi’nde “Kültür Yönetimi” bölümünde master eğitimini sürdürmektedir.

 

2010 yılının Mayıs ayında, birbirinden önemli bestecilerin şarkılarını “Yesterday” adlı albümünde tekrar yorumlayan Gökcan Sanlıman, Göksel ile “Good Bye My Love Good Bye”, Teoman ile “Prison Song” şarkılarında düet yaptı. Ayrıca Gökcan Sanlıman’a, “I Want To Break Free” şarkısında Şebnem Ferah kadın vokal olarak eşlik etti. Bu şarkıların yanı sıra “The Sound Of Silence”, “Wonderful Life”, “Rain” gibi şarkıların da yer aldığı albüm halen müzik marketlerde bulunabilmektedir.

 

Gökcan Sanlıman’ın, Teoman prodüktörlüğünde hazırlanan kendi söz ve bestelerinden oluşan ilk solo albümü “Soğuk Temmuz” Aralık 2012 tarihinde yayımlandı. Süpervizörlüğünü Haluk Kurosman, aranjörlüğünü ise Noyan Erdal ve Gökcan Sanlıman’ın üstlendi. Aylin Aslım’ın kadın vokal olarak yer aldığı albümün çıkış parçası “Soğuk Temmuzu”un klibi Evren Gülçığ yönetmenliğinde çekildi. Albümü “Soğuk Temmuz”un ardından çalışmalarına yoğun olarak devam eden Gökcan Sanlıman konserlerinde dinleyicileriyle buluşmaya devam etmektedir.


Adı ve Soyadı : Gökcan Sanlıman
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Gökcan Sanlıman İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi