Gülşah Tütüncü Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 01:04:09 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 01:04:09


Gülşah Tütüncü Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Gülşah Tütüncü’nün müzik kariyeri yedi yaşında TRT Çocuk Korosu ile başladı. Ardından Devlet Opera Korosu’na katıldı. Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası’na girdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuar’ında keman bölümünde okudu.

Birçok Solo Keman Resitalleri verdi. Haldun Dormen Tiyatrosu ve Devlet Tiyatrosu’nun müzikallerinde yer aldı. İTÜ Orkestrası’na enstrümanist olarak katıldı.

Ünlü sanatçılardan Yaşar, Mustafa Sandal ve Sezen Aksu’nun vokalistliği ve enstrümanistliği üstlendi. Bu arada müzik sektöründe çıkmış bir çok albümde vokal ve keman performanslarında bulundu. Ünlü sanatçılara Cemil Topuzlu Açık Hava Konserleri’nde ve Rumeli Hisarı Konserleri’nde kemanıyla eşlik etti.

Afrika Zirvesi Cumhurbaşkanı ve tüm Bakanlara verilen protokol konserlerine katıldı. Born, Belçika, Amsterdam, Almanya Berlin, Düsseldorf, Köln, Gelsenkirchen, Heilbronn, Braunchweig’taki Avrupa Turnesi’nde eşlik etti.

Freiburg, Friendrichshafen, İsviçre, Frankfurt, Viyana, Londra, Azerbaycan, Kıbrıs, Tiflis, Kazakistan, Moskova, Pakistan, Arnavutluk, Dubai gibi bir çok ülke ve kentlerde vokal ve keman performansları gerçekleştirdi.

Türkiye Turnesi çerçevesinde büyük illerdeki sayısız konserin yanısıra Türkiye genelindeki bölgesel turneler, Karadeniz turnesi, Güney turnesi, Anadolu turnesi’ne katıldı.

Grup Şahmaran’ın kurdu ve grubun solistliği üstlendi.

2009 yılından itibaren sözü ve müziği kendisine ait bir çok bestesini bir çok ünlü şarkıcı ve yorumcuya verdi. 2009 yılında Mustafa Ceceli’nin “Hastalıkta Sağlıkta” tekli çalışmasında “Hastalıkta Sağlıkta” şarkısının sözü ve müziği ona ait. Bu şarkı Mustafa Ceceli’nin aynı isimde 2010 yılında çıkardığı albümde, biri Piyano versiyonu ile birlikte yer aldı.

Aynı yıl Emre Altuğ’un “Emre Altuğ’dan” isimli maxi single’ında remiksi ile birlikte “Sev Diyemem” şarkısının sözü ve müziği ona ait. Yine aynı yıl Burcu Güneş’in “Tamamdır” isimli 6 miksiyle birlikte çıkardığı şarkının sözlerini Burcu Güneş ile beraber yazdı. O yıl Tarkan’ın “Adımı Kalbine Yaz” isimli albümündeki “Usta-Çırak” adlı şarkının sözü ve müziğinde onun imzası var.

2011 yılında Sibel Can’ın çıkardığı “Seyyah” isimli albümde “Eloğlu” isimli şarkının sözü ve müziği Gülşah Tütüncü’ye ait. Aynı yıl Enbe Orkestrası’ının çıkardığı “Collection” adlı albümde “Hiç Gitmesin” isimli şarkıyı yorumladı.

Beste ve söz yazarlığına devam etmekte olan Gülşah Tütüncü, 2012’de kendi seslendirdiği yeni şarkılarından oluşan “Dua Ediyorum” albümünü çıkardı.

 

Bestecilikten Solistliğe Terfi Etti

 

Gülşah Tütüncü, sonbaharda çıkaracağı albümünün şarkılarından birini digital platformlar aracılığı ile müzikseverlerle paylaşıyor.

Murat Boz (Korkma), Emre Altuğ (Sev Diyemem), Tarkan (Usta Çırak), Mustafa Ceceli (Hastalıkta Sağlıkta) ve Sibel Can (El Oğlu) gibi önemli yorumculara verdiği besteleri ile tanıdığımız Gülşah Tütüncü, bu kez yorumcu kimliği ile müzik dünyasına merhaba dedi.

“Dua Ediyorum”, şarkısının sözü ve müziği Gülşah Tütüncü’ye ait. Şarkının düzenlemesi ise Cem İyibardakçı ve Gülşah Tütüncü ile ortak hazırlanmış.

Şarkının video klibi Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde, DNA film tarafından çekildi. “Dua Ediyorum”, DokuzSekiz Müzik, Ahmet Çelenk yapımcılığında, tüm müzik platformlarına sunuldu.

 

2015 yılında Meyra’nın “Karla Karışık” isimli single şarkısının sözü ve müziği Gülşah Tütüncü’ye ait.

Yine sözü ve müziğine imzasını attığı Aylin Coşkun’un “Saftirik” single’ında yer aldı. 2016 yılında bu şarkı Aylin Coşkun’un çıkardığı albümde de yer aldı. Aynı yıl “Herkes Bunu Konuşuyor” isimli şarkısı, akustik versiyonunu da yorumlayan Emre Özdemir’in aynı isimli albüme isim babalığı yaptı. O yıl Jam Yazıcı’nın çıkardığı albümde sözü ve müziği kendisine ait, [biri Radio version olan] “Bana Güven” ve “İzin Veremem” şarkılarının müziklerini yaptı.

2017’de “Selam Dengesiz” isimli albümüyle dikkatleri çeken Ayşe Hatun Önal’ın albümünde “Beyaz Atletli” isimli şarkının sözü ve müziği Gülşah Tütüncü’ye ait. Bu şarkının Esat Bargun Versiyon’u ayrıca single olarak çıktı.

Aynı yıl Tarkan’ın “10” ismini verdiği albümde “Çay ve Simit” isimli şarkının sözü ve müziğinde Gülşah Tütüncü’nün imza var.

2018’de Elif Karlı’nın “Şimdi” isimli single’ında bulunan “Ya Herrü Ya Merrü” ve “Yürü Ya Kulum” şarkılarının müzikleri ona ait.

2019’da “Sana Bir Sır Vereceğim” isimli TV dizisinde ve bu dizinin Soundtrack albümündeki “Hazan Vakti” şarkısını seslendirdi.

“Sen de mi Brütüs?” isimli teklisini bemol9 Müzik etiketiyle 7 Ağustos’ta dijital platformlarda yer aldı. Şarkıya çekilen video klip de aynı tarihte yayımlandı.


Adı ve Soyadı : Gülşah Tütüncü
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Gülşah Tütüncü İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi