Güven Yüreyi Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 01:04:11 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 01:04:11


Güven Yüreyi Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1991 yılında dünyaya gelen Güven Yüreyi 13 yaşından itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Müzik eşittir aşk diyen Yüreyi müziğe olan tutkusunu bu sözlerle ifade etmiştir.

 

Güven Yüreyi O Ses Türkiye macerası;

2013 yılında O Ses Türkiye yarışması ile adından söz ettiren Güven Yüreyi yarışma’da İstersen Zincire Vur Ellerimi isimli şarkıyı seslendirmiştir. Yarışma’da tüm jüriler dönmüş, hatta Ebru Gündeş dayanamayarak kendisi ile aynı şarkıda ikinci defa düet yapmıştır. Buna rağmen Güven Yüreyi yoluna jürilerden Murat Boz‘u seçerek devam etmiştir.

İlerleyen süreçte elense de Ebru Gündeş sosyal medya üzerinden Yüreyi’ye destek vermiş ve paylaşımlarda bulunmuştur.

 

Albüm ve single çalışmaları;

Sen Maşallah isimli ilk single çalışması ile müzik severlerin karşısına çıkan sanatçı, 2018 yılında ise Kabuk ve Başka Biri isimli şarkıları ile büyük bir çıkış yakalamıştır.

İlk single çalışması yazın en başarılı şarkılarından birisi olmuştur. Hatta ilk gün iTunes’da, Tarkan’ın Yolla isimli albümünü geçmiş ve 2. sıraya yerleşmiştir. Bu çalışmasına ise en büyük destek Derya Uluğ’dan gelmiştir. Güven Yüreyi ise bu durumu, Derya Uluğ ve Sen Maşallah benim uğurum değerlendirmiştir.

Başarı, heyecan, hayal, mutluluk ve gurur veren çalışmalarının ardından emin adımlarla müzik kariyerinin basamaklarını tırmanmaktadır.


Adı ve Soyadı : Güven Yüreyi
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Güven Yüreyi İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi