Hidra - Fatih Uslu Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 01:05:11 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 01:05:11


Hidra - Fatih Uslu Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Hidra gerçek adı Fatih Uslu’dur.Ünlü rapçi, 1993 tarihinde İngiltere’de doğmuştur.Dört yaşında ailesi ile beraber Türkiye’ye gelen isim, o yaştan itibaren yaşamını Ankara’da sürdürmektedir.2008 tarihinde rap müzik ile tanışmış olan isim o zamandan itibaren rap müzik yapmaktadır.

 

Çalışma hayatına lise yaşlarında başlamış olan Hidra, ilk olarak komilik yapmış ardından ise önce yarıda bıraktığı liseyi bitirmiş akabinde ise Ankara Üniversitesinin Dil Tarih ve Coğrafya bölümünü kazanmıştır.

 

Fatih Uslu ilk olarak internet ortamında albümler çıkartmaya başladı.Bu çıkartmış olduğu albümleri Youtube’de paylaşan isim, gelen olumlu tepkilerle beraber albüm çalışmalarına daha da önem verdi.İlk albümünü 2010 tarihinde yayınlayan [saritext]Hidra[/saritext], “Gücüme Giden Yol” albümü ile dinleyicilerin ilgisini çekti.

 

Bu albümün ardından Canbeatz Music Projet isimli yarışmaya katılan Hidra, bu yarışmada birincilik elde etti ve arkasından ise Gerçek Yeraltı Rap yarışmasına katılarak 2. oldu.İki tane güzel yarışmada elde ettiği başarının ardından dinleyici kitlesini artan Fatih Uslu, “Nikotin Tedavisi” adını vermiş olduğu albümünü vakit kaybetmeden çıkarttı.Bu albümle ününü daha da arttırdı ve 2012 tarihinde “Grafit ve Kilin” albümü ile Türkiye’de adını duyurmayı başardı.

 

Kendi rap stili ile çok sayıda rap şarkıyı bize sevdiren Hidra, Türkiye’de tanınan önemli rapçilerle beraber de birçok parça seslendirdi.Ankara başta olmak üzere çeşitli yerlere gitti ve oralarda gerçekleşen konserlere katıldı.www.kimdirkim.com Çıkarmış olduğu albümler içerisinde en iddialı albümlerden biri “Hedefte” ismini verdiği albüm oldu.Bu albüm içerisindeki “Ölüme İnat” parçası Youtube’de en çok dinlenen rap şarkılar arasına girdi.

 

Hidra, 2012 tarihinde önceki yıllarda girmiş olduğu Rap müzik yarışmalarına benzer başka bir yarışmaya girmiş ve 56 tane rap söyleyen kişi arasında birinci olmuştur.2014 tarihinde “Yenilmez” isimli albüm çıkartan Hidra, 2016 tarihinde ise “Hoş geldin Dünya Senin Evin” ismini verdiği başka bir albüm ile dinleyicilerini mutlu etmiştir.


Adı ve Soyadı : Hidra - Fatih Uslu
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Hidra - Fatih Uslu İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi