Lily Allen Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 05:35:16 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 05:35:16


Lily Allen Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Lily Rose Beatrice Allen (d. 2 Mayıs 1985), BRIT Ödülleri adayı olan İngiliz bir şarkıcıdır. Aktör, komedyen, müzisyen Keith Allen ve film yapımcısı Alison Owen'ın kızı ve Game of Thrones isimli dizide Theon Greyjoy isimli karakteri canlandıran Alfie Allen'in kardeşidir. Smile adlı 45'liği, Temmuz 2006'da Britanya listelerinde 1 numara olmuştur.

 

Yaşamı

Lily Allen, Hammersmith, Londra, İngiltere'de doğdu. Birçok ev değiştiren ailesi sonunda Kuzey Londra'daki bu kasabaya yerleşmeye karar verirler. Babası Keith Allen, annesi ise Alison Owen'dır. Babası Fulham F.C. takımını tutardı ve Fulham F.C.'nin lakabı olan "The Lilywhites"dan esinlenerek kızının adını Lily koydu. Lily 3 yaşındayken, UB40 adlı grubun bir klibinde oynadı. Sarah adında bir ablası, Alfie adında bir erkek kardeşi (kendisi Lily Allen'ın Alfie adlı şarkısına konu olmuştu), Rebecca adında bir kız kardeşi var. Lily, Scoil Bhride adlı ilkokula giderken annesi ile birlikte Leixlip, County Kildare, İrlanda'da yaşadı. Lily küçükken çok terbiyeli sayılmazdı ve hep özel bakıma ihtiyaç duyuyordu. Bu yüzden Lily tam 13 tane okula gitti ve bazılarından kovuldu. Jo Whiley ile BBC Radyosunda yaptığı bir röportajda, "Eğitim bazı insanlar için güzeldir fakat benim için değildir." demiştir.

 

İlk albümü Alright, Still 17 Temmuz 2006'da çıktı. Bu albümdeki Smile, LDN, Littlest Things, Shame for You ve Alfie adlı şarkılar listeye girmişti.

 

It's Not Me, It's You adlı albümü 9 Şubat 2009'da piyasaya çıktı. Bu albümün çıkış 45'liği The Fear 26 Ocak'ta yayımlandı.

 

2011 yılında Sam Cooper ile evlendi.2011 yılında kızı Ethan Cooper'ı,2013'te kızı Marnie Rose Cooper'ı dünyaya getirmiştir.

 

Diskografi

2006: Alright, Still

2009: It's Not Me, It's You

2014: Sheezus

2018: No Shame

Dış bağlantılar

Resmî site

Allmusic'de Lily Allen

IMDb'de Lily Allen

MySpace'de Lily Allen


Adı ve Soyadı : Lily Allen
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Lily Allen İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi