Melih Görgün Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 11:15:29 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 11:15:29


Melih Görgün Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


 

Babası oyuncu Demir Karahan olan Melih Görgün, lise eğitiminden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldı. Daha sonra ise Marmara Üniversitesi’nde yüksek lisans yaptı. Doktorasını ise Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde siyaset bilimi alanında yaptı. 2009’da evlenen Melih Görgün, kamera karşısına ilk kez Deli Yürek isimli dizi ile geçti. 

2005’te Maki isimli dizide Yaman karakterini canlandırdı. Dizi, yeni taşındıkları evin geçimini ufak bir restoran ile sağlayan bir ailenin yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Müşfik Kenter, Sermin Hürmeriç, Melih Görgün, Ceyda Düvenci ve Bennu Yıldırımlar yer aldı. Müzikle de yakından ilgilenen Melih Görgün, ilk albümünü Yolun Gülle Dolsun ismiyle çıkardı. 2006’da ise Hayat Türküsü isimli dizide Cemal karakterini canlandırdı. Dizi, doğuda görev yapmaya başlayan çiçeği burnunda öğretmen Hayat’ın yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Devin Özgür Çınar, Betül Arım, Haldun Boysan, Uğur Çavuşoğlu, Melih Görgün ve Aslı Yılmaz yer aldı. 

2009’da ikinci albümünü Gel ismiyle çıkardı. Aynı sene Aşk Bir Hayal isimli dizide Fikret karakterini canlandırdı. Dizi, askerliğini yaptığı dönemlerde Asmin isimli genç bir kıza aşık olan Altay’ın bu aşk uğruna yaşadıklarını anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Nehir Erdoğan, Emre Kızılırmak, Orhan Kılıç, Macit Sonkan ve İpek Özkök yer aldı. 2011’de ise Alemin Kıralı isimli dizide rol aldı. Dizi, kayınpederine ölüm döşeğinde tüm ailesine sahip çıkacağına dair söz veren Aslan isimli bir adamın yaşadıklarını komik bir şekilde anlatıyor. Dizinin başrollerinde ise Şafak Sezer, Evrim Akın, Zeynep Gülmez, Oya Başar ve Metin Yıldız yer aldı.


Adı ve Soyadı : Melih Görgün
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Melih Görgün İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi