Melis Danişmend Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 11:35:34 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 11:35:34


Melis Danişmend Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Melis Danişmend  18 Aralık 1977'de İstanbul'da doğdu.

İstanbul'da dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden mezun oldu. Lise yıllarında okul grubuyla başladığı müzik çalışmalarını 2002’de üçnoktabir'e (eski adıyla Spitney Beers) katılarak sürdürdü. 2007’de ''Sabaha Karşı'' adlı ilk albümünü yayınlayan, 2009’da ise dağılma kararı alan grubun ardından kendi şarkıları üzerinde çalışmaya başlayan Danişmend, Kasım 2010'da akustik gitar ve piyanonun ağırlıkta olduğu, davulun ise hiç yer almadığı Daha Az Renk’i (WePlay) yayınladı.

Ocak 2013'te çıkan ikinci albümü Biraz Gülmek İstiyordum’u (WePlay) beraber sahne aldığı grubuyla vokal da dahil olmak üzere hücum kayıt tekniğiyle canlı olarak kaydetmeyi tercih eden Danişmend’in üçüncü albümü Ve Ev (WePlay) 2016 baharında yayınlandı.

 

Müzik otoriteleri tarafından kendi şarkılarını yazan en başarılı müzisyenler arasında gösterilen sanatçı, müzik kariyeriyle birlikte gazeteciliği de sürdürmeye devam ediyor. Daha önce Vizyon, ''Radikal'', Sabah, ''Rolling Stone Türkiye'' ve InStyle Türkiye gibi dergi ve gazetelerde muhabir, editör, yazı işleri müdürü konumlarında çalışan, yazılar yazan, bir dönem televizyon ve radyo programları da hazırlayan Danişmend, şu anda Gazete Kadıköy ve redbull.com için yazılar yazmaktadır.


Adı ve Soyadı : Melis Danişmend
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Melis Danişmend İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi