Miley Cyrus Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:13:21 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:13:21


Miley Cyrus Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Miley Ray Cyrus . 23 Kasım 1992 yılında doğdu. Cyrus, bir Disney televizyon dizisi olan Hannah Montana'daki Miley Stewart/Hannah Montana rolüyle bilinmektedir. Altın Küre Ödülleri ve Broadcast Film Critics Association Ödülleri'ne aday gösterilmiştir. 2012 yılında oyuncu Liam Hemsworth ile nişanlanmıştır. Ancak sonra çeşitli sebeplerle ayrılmıştır.

Heritage ortaokulunda okudu ve orada amigo kız takımındaydı. Ardından Options For Youth adında bir okula gitti. Ayrıca Hannah Montana setinde özel öğretmeni de vardır.Anne ve babasının, Tennessee dışındaki çiftliğinde büyüdü. Miley Cyrus'ı üne kavuşturan dizi-film Hannah Montana, 16 Ocak 2011 tarihinde resmî olarak sona erdi. 2016'da Liam Hemsworth ile tekrar bir araya gelmişlerdir. İkili 2019'da evlenmiştir ancak yine 2019 yılında boşanmıştır.

 Cyrus, ailesi Kanada'ya taşındığında, 9 yaşındayken rol yapmaya ilgi duymaya başladı. İlk rolü, babasının oynadığı Doc adlı bir dizide, misafir oyunculuktu. Dizide, Kylie adlı bir kızı canlandırdı. 2003'te, Tim Burton'un yönettiği Büyük Balık adlı filmde, genç Ruthie'yi canlandırdı. Ayrıca Rhonda Vincent'ın If Heartaches Have Wings adlı müzik videosunda da oynadı. 2006 yılında Disney Channel'da yayınlanan Hannah Montana dizisinin başrolünde oynaması Miley'nin dünya çapında tanınmasını sağlamıştır. Ayrıca Aralık ayında başladığı bir film olan Hannah Montana:The Movie'yi bitirdi. Bu film Los Angeles ve Tennesee'de çekildi. Film Türkiye'ye 15 Mayıs 2009'da geldi. 28 Ağustos 2009'da son albümü The Time of Our Lives'ı çıkardı. Türkiye'de 16 Nisan 2010'da gösterime giren Son Şarkı filminde Liam Hemsworth ile birlikte oynadı. Ayrıca Miley'nin, kendi otobiyografisini yazdığı "Miles to go" yani "Gidilecek miller" adlı bir kitabı vardır. Rol hayatı boyunca birçok dizide konuk oyuncu olarak da rol almıştır. Disney Channel dizisi Hannah Montana 23 Nisan 2011 Cumartesi günü finalini yapmıştır.

 Disney Channel Türkiye'de "Can't Be Tamed" adlı albümünü 2010 yılının Mayıs ayında çıkarmış ve aynı isimli şarkısına klip çekmiştir. 2010 yılında Rock Mafia adlı sanatçının "The Big Bang" adlı şarkısının klibinde Kevin Zegers'la oynamıştır. 2012 yılında Two And A Half Men adlı dizide "Missi" rolünde oynamıştır. Kız hayranlarına Smiler, erkek hayranlarına BoySmiler denmektedir. Müzik kariyerine 3 yıl boyunca ara veren şarkıcı, 3 Haziran 2013'te "Bangerz" adlı 4. albümünün ilk single çalışması "We Can't Stop"ı yayınlamıştır. Bu single 16 ülkede birinci olmuş ve YouTube'da 24 saat içerisinde 10,7 milyon kere izlenerek Justin Bieber'ın "Beauty and A Beat" single'ının rekorunu geçmiş ve YouTube'da en çok izlenen video olmuştur. Bu sırada Big Sean adlı sanatçının 2 Ağustos 2013 tarihinde yayınlanan "Fire" adlı klibinde oynamıştır. Ardından, 2. single çalışması olan "Wrecking Ball"u yayınlamıştır. Bu single çalışması YouTube'da 24 saat içerisinde tam 19,2 milyon kişi tarafından izlenilerek One Direction grubunun Best Song Ever single'ının rekorunu da kırmayı başarmıştır. "Wrecking Ball" Youtube'da 795 milyon kez izlenilmiştir.30 Ağustos 2015'te MTV Video Müzik Ödülleri'ni sunan Miley Cyrus, ödüllerinin sonunda içinde 23 şarkı içeren yeni albümünün adının "Miley Cyrus & Her Dead Petz" olduğunu ve albümün internet üzerinden ücretsiz olduğunu açıkladı. Yeni şarkısı Dooo It!'i söyledi. Yakında vizyona girecek olan Freeheld filminin yayınlanan yeni fragmanında ise Linda Perry tarafından yazılan "Hands Of Love" şarkısını seslendirdi. Genç şarkıcı 2016 yılında The Voice yarışmasının 11. sezonuna jüri üyesi olarak katıldı. 11. sezon için Ağustos ayında Adam Levine, Blake Shelton ve Alicia Keys ile birlikte "Dream On" şarkısını söyledi. Eylül ayında Cyrus Woody Allen yönetmenliğinde "Crisis in Six Scenes" adlı bir dizide konuk oyuncu oldu. Dizide oynadığı kişi 1960'larda radikal eylemcidir ve polislerden kaçar. 2013 senesinde sevgili olan Liam Hemsworth'den ayrılan Cyrus, uzun bir aradan sonra Ekim 2016'da tekrar beraber oldu. 2017 yılında Miley Cyrus & Her Dead Petz albümü 10 Nisan'da ücretli bir şekilde iTunes'ta ve diğer müzik programlarında yerini aldı.'Younger Now' olan yeni albümünün ilk single'ı olan "Malibu" şarkısını, klibi ile 11 Mayıs tarihinde yayınladı. 9 Haziran'da yeni albümüne ait promosyon teklisi olan "Inspired"ı; iTunes, Spotify ve Vevo üzerinden yayınladı. Albümü ile aynı isme sahip olan ikinci single'ı "Younger Now" şarkısını 18 Ağustos'ta yayınladı ve 27 Ağustos tarihinde MTV Video Müzik Ödülleri'nde ilk kez söyledi. Yeni albümü "Plastic Hearts"ı ise 29 Eylül 2020'de yayınlandı.


Adı ve Soyadı : Miley Cyrus
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Miley Cyrus İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi