Mithat Körler Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:13:47 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:13:47


Mithat Körler Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Ön yaşamı

Mithat Körler, ilk ve orta öğrenimini Eskişehir'de, liseyi Ünye'de tamamlamıştır. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur.İstanbul'da müzikle ilgili yaptığı çalışmalar sanat hayatına geçiş için önemli bir adım olmuş, üniversite sonrası eğitimci olarak hiç çalışmamıştır. Daha sonrasında da Eskişehir'de kurmuş olduğu Mithat Körler orkestrasıyla uzun yıllar düğün salonlarında ve sinema salonlarında konserler vermiş, 1978 yılında profesyonel yaşama geçiş yapmıştır.

 

Sanat yaşamı

30'un üzerinde albümü bulunmaktadır. 1980'li yıllarda yapılmış, 2 tane 45 lik plak ve 2 tane uzunçalar (LP) plağı, 10 tane de kaseti bulunmaktadır. 1983 yılında ilk klibi TRT yönetmeni İsmail Umaç tarafından çekilmiştir.Bu dönemlerde. Arif Susam, Atilla Kaya, Ümit Besen, Ferdi Özbeğen ve Cengiz Kurtoğlu ile beraber birçok kaset yapmıştır. Sanatçı, Güneşimi Kaybettim, Yaylalar ve Gitme adlı şarkıları ile birçok insanın gönlünde taht kurmuştur.

 

Aile yaşamı

Evli ve Eren isminde 1980 doğumlu bir oğlu ve iki erkek torunu bulunmaktadır. Oğlu tiyatro sanatçısı olup, dizi oyunculuğu yapmaktadır.

 

Diğer yaşamı

Koyu Eskişehirspor taraftarı ve delegesi olan Körler, Eskişehir'de yaşamaya devam etmekte olup, 1998 yılında Eskişehir’in önemli radyolarından birini kurmuş, daha sonra devretmiştir. 2008 Ağustos ayında Kıbrıs'tan İstanbul'a seyahat ederken içinde bulunduğu Atlas Jet uçağı hava korsanları tarafından kaçırılmıştır.

 

Albümleri

Aşk Bu Değil mi

Aşk Yalanmış

Aşka Aşk

Bıktım Senin Aşkından

Fikrimin İnce Gülü

Gönül Salıncağı

Gözlerini Yesinler & Askerim Ana

Güneşimi Kaybettim

İyi Gidiyor

Oyun Havaları

Oh Canıma Deysin

Pişman Olursun

Seviyorum

Sırmalı

Son Kararım

Uslanmıyorsun

Yeniden Başlasak & Yaylalar


Adı ve Soyadı : Mithat Körler
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Mithat Körler İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi