Murat Çelebi Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:28:44 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:28:44


Murat Çelebi Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Murat Çelebi, 01 Mayıs'da, yedi çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak Mersin Tarsus'ta doğdu. İlkokulu Cumhuriyet İlk Öğretim Okulu’nda okudu. Orta öğrenimini Kasım Ekenler Ortaokulu'nda, liseyi Tarsus Endüstri Meslek ve Teknik Lisesi’nde okudu. Sonra sırasıyla Anadolu Üniversitesi İşletme, İktisat, Turizm bölümlerine kayıt yaptırdı bir süre okudu. Ama hiçbirini bitiremedi. Üniversite giriş sınavlarını kazanıyordu ama eğitimini istikrarlı bir şekilde ilerletemiyordu. Bu durumda müzik önemli bir rol oynuyordu.

Başarısız geçen üniversite tecrübeleri Murat ÇELEBİ'ye müzisyenlik yolundaki adımları hızlı atmasına zemin hazırladı. Murat ÇELEBİ, lise sonrası artık profesyonel bir müzisyen haline gelmiş, Tarsus'tan çıkma kararı alarak, büyük şehre “bende varım” demek üzere Mersin'e taşınır. Burada çabucak fark edilerek Mersin Hilton, Ramada gibi önemli otellerde önemli müzisyenlerle sahne alma fırsatı bularak, entrumanisliğini ve şarkıcılığını geliştirdi.

Daha sonra Adana Seyhan Oteli'nde programlara başlar, sanatçıya Altın Koza Film festivalinde çalma imkanı sunar.

2000'li yıllar artık onun için Çukurova'dan çıkma zamanıdır, Mersin'e konsere gelen İstanbul Senfoni Orkestrası Vurmalı Sazlar Şefi Cezmi BAŞEĞMEZ'in bir konser esnasında dikkatini çekti ve Murat ÇELEBİ'nin İstanbul macerası başladı.

2004 yılında misafir sanatçı olarak Senfoni Orkestrasıyla değişik etkinliklerde gitarist olarak görev aldı.
Daha sonra yolu Bodrum'la kesişerek, İngiliz Rock ve Blues müziğine merak saran Murat ÇELEBİ, dinleyicilerden tam not alır, ve Bodrum'un en seçkin 5 yıldızlı otellerinin aranan ismi olur.

Yıllardır yazdığı bestelerin arasından seçerek 2014 Mart ayında “Erkek Ağlamaz” adlı 5 şarkıdan oluşan Maxi Single çıkardı. Bu albümünde çok önemli müzisyenlerle ve birçok film ve jenerik müziğine imza atmış aranjör Emrah Demiralp ile çalıştı.

Halen Bodrum'da yaşamakta ve sahne almaktadır.Aynı zamanda sıkı bir hayvan dostu olan sanatçının, hayvanlar için önemli projeleri bulunmaktadır…


Adı ve Soyadı : Murat Çelebi
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Murat Çelebi İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi