Nafiz Dölek Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:29:42 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:29:42


Nafiz Dölek Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Kıbrıs adasında dünyaya gelen Nafiz Dölek, müzik kimyasının hammaddesini devlet sanatçısı olan saz üstadı babası İlker Dölek’e ve besteleri ile Kıbrıs’a kazandırdığı önemli parçalarıyla kendisine ilham olan amcasına borçlu olduğunu söylüyor. Kendisinin 4 yaşındayken ilk çaldığı enstruman olan flüt ile nefesli sazlara olan ilgilisi, onu lise yıllarında güzel sanatlar’ı tercih etmesine neden olur. Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde yan flüt üzerine ihtisaslaşıp eğitimini geliştiren Nafiz Dölek, Üniversite eğitimini de Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik bölümünde sürdürdü. Eğitim yıllarında aldığı piyano ve şan dersleri, onu yan flüt yanında geliştirmiş ve ilk müzik çalışmaları olacak olan cover grup denemeleri ile vokalliğe soyunur.

2005 Yılında performans grubu olarak çok güçlü cover’lar yapan GİOTİN grubunu kurar ve arkadaşlarıyla beraber dönemin etkilendikleri sanatçıları olan, Athena, Kurban, White Snake, Deep Purple, MFÖ gibi sanatçıların parçalarını cover’layarak, müzik denizinde daha da derinlere dalar.

Müzik yaşamı boyunca Türkiye’de ve Kıbrıs’ta bir çok festival ve şenlikte yer alan sanatçı, 2014 yılında vatani görevini tamamlar ve yıllarca müziğine etki eden Deep Purple grubu ile ön grup olarak aynı sahneyi paylaşarak müzik yaşamına kaldığı yerden hızlı bir giriş yapar.


Adı ve Soyadı : Nafiz Dölek
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Nafiz Dölek İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi