Natalia Oreiro Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:29:50 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:29:50


Natalia Oreiro Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Natalia Oreiro, 19 Mayıs 1977 tarihinde Montevideo/Uruguay’ da doğmuştur. “Tu Veneno” albümü ile Latin Grammy ödüllerine aday gösterilmiş, kariyerinin büyük kısmını Arjantin'de yapmış Uruguay’lı şarkıcı ve oyuncudur.

İlk yıllarda daha çok pembe dizilerde yer alan Natalia Oreiro, daha sonraki yıllarda sinema filmlerinde başrol aldı. Müzikal kariyeri, ilk sinema filmi Un Argentino en New York'ta seslendirdiği "Que Sí, Que Sí" ile başlayan sanatçının ilk albümü Arjantin'de çift platin plak, Yunanistan, İsrail ve Slovenya'da altın plak kazandı. İkinci albümü Tu Veneno ile de Arjantin'de 2000 yılında ilk, 2002 yılında ikinci altın plak ödülünü kazandı. 2002 FIFA Dünya Kupası'nda Uruguay millî futbol takımının "vaftiz annesi" seçildi. 2006 yılında başrolünde oynadığı Sos mi vida dizisindeki Esperanza Muñoz - La Monita rolü ile 2006 Martín Fierro Ödülleri'nde "En İyi Komedi (kadın) Oyuncusu" seçildi.

 

İlk yıllar

Carlos Oreiro Poggio ve Mabel Iglesias Bourié'nin kızı olan Natalia, henüz çocuk yaşta Coca-Cola, Pepsi ve Johnson & Johnson gibi dünyaca ünlü markaların reklamlarında boy göstermeye başladı. Sekiz yaşından on dört yaşına kadar drama dersleri aldı. On beş yaşında Latin Amerika'nın en önemli şovlarından biri olan El Show de Xuxa'ya katıldı ve birinci oldu. On altı yaşına geldiğinde Uruguay'dan Arjantin'e taşınmaya ve kariyerini orada devam ettirmeye karar verdi. 17 yaşında MTV de VJ'lik yaptı. 1995 yılında Dulce Ana adlı dizide rol aldı. 90-60-90 modelos (1996) adlı dizinin oyuncu listesine de ismini yazdıran Natalia, asıl çıkışı Valeria rolünü oynadığı, Arjantin'de ve birçok ülkede tanınmasını sağlayan Ricos y famosos (1997) adlı dizi ile yaptı. Daha sonraki yıl ise şöhret olmak isteyen, hırslı bir genci oynadığı sinema filmi Un Argentino en New York (1998) ile seyircinin karşısına çıktı. Film, Arjantin'de 1998 yılında ‘Titanik’ filminden sonra en çok izlenilen film oldu ve filmi toplam 1.634.702 kişi izledi.

 

İlk albüm ve Muñeca Brava

Sinema filminden sonra kendi adını taşıyan ilk debut albümü olan Natalia Oreiro'yu piyasaya sundu. Albüm, aralarında Türkiye, Amerika ve İsrail’in de bulunduğu otuz beş ülkeye satıldı. "Cambio dolor" albümden çıkan ilk single'dır ve ilk video klip de bu şarkıya çekildi. Ayrıca "Me Muero de Amor", "Vengo del Mar", "Que Si, Que Si" şarkıları albümde ön plana çıkan diğer şarkılardır. Natalia'nın ilk sinema filmi olan Un Argentino en New York'un soundtrack parçası olan "Que Si, Que Si" albüme bonus track olarak eklendi. Ayrıca albüm Cnn.Com da yılın en başarılı 100 albümü arasına girmeyi başardı. "Cambio dolor" şarkısı ayrıca Arjantin ve Doğu Avrupa ülkelerinde hafta içi her gün primetimeda gösterilen Muñeca Brava (Vahşi Güzel) (1998-1999) adlı dizinin de tema şarkısı oldu. Natalia, dizide, doğumundan sonra terk edilmiş bir kız olan Milagros'u canlandırdı. Dizi, 63 ülkede (özellikle Arjantin, Fransa, Şili, Peru, İsrail, Macaristan, Polonya ve Rusya) ve 23 dilde yayınlandı. Muñeca Brava dizisindeki rolü ile 1998 ve 1999 yıllarında iki kez Martín Fierro Ödülleri'nde "En iyi kadın oyuncu" olarak aday gösterildi. Ocak 2000'de E! Entertainment Television tarafından "Yılın Ünlüsü" seçildi.

 

Albümleri

1998: Natalia Oreiro

2000: Tu Veneno

2002: Turmalina


Adı ve Soyadı : Natalia Oreiro
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Natalia Oreiro İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi