Nilüfer Akbal Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 14:30:40 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 14:30:40


Nilüfer Akbal Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1987'de İstanbul'a gelmiş ve Arif Sağ Müzik Merkezi'nde dersleri almaya başlamıştır. Daha sonra Timur Selçuk yönetimideki Çağdaş Müzik Merkezinde ve İstanbul Devlet Operası Eğitim görevlisi Begüm Erdem'den özel Şan dersleri almıştır. 1995 yılından 2000 yılına kadar sırasıyla Köln ve Strasbourg'da Şan ve fonetik dersleri almıştır.

 

Avrupa'da çok sayıda konser veren sanatçı, Türkiye'de ise Nevruz ve bazı festivaller dışında çoz az sahneye çıkar.Nilüfer Akbal, TRT 6’da her Cumartesi akşamı canlı yayınlanan "Şewçila" adlı müzik eğlence programını hazırlayıp sunmaktadır.

Nilüfer Akbal, konserlerin yanı sıra birçok radyo ve televizyon programlarına da katılmıştır. 1991'de Almanya'da Köln Radyosu, 1992'de Fransa'da Radyo Mülhaus, İsviçre'de Cenevre Radyosu, 1993'te Almanya ve Fransa'da Arte TV, katıldığı televizyon ve radyolardan birkaçı. Konuk olarak katıldığı bu programlar dışında, kimi belgesellere de yorumuyla katkıda bulunmuştur.

TRT 6 (TRT ŞEŞ) kanalında sırasıyla "Nilüfera Rengin" , "Buka Barane" ve son olarak 2014 yılında "Şewçila" adlı her cümartesi akşamı canlı yayınlanan müzik eğlence programı sunmaktadır.


Adı ve Soyadı : Nilüfer Akbal
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Nilüfer Akbal İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi