Ravi İncigöz Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 17:00:07 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 17:00:07


Ravi İncigöz Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Ravi İncigöz 17 mart 1981 tarihinde Şanlıurfa'da doğdu. İlk müzik eğitimini,tamamı yetişkinlerden oluşan Şurkav Türk Sanat Müziği korosuna 11 yaşındayken seçilerek alan Ravi,küçük yaştan beri şiir ve hikaye denemeleri yazdı. İlkokuldayken Türkiye genelinde yapılan İlköğretimler Arası Komposizyon yarışmasında; yazarların ve şairlerin düşüncelerinden dolayı yargılanmalarını eleştirdiği 'Düşünce Özgürlüğü' başlıklı yazısıyla 1. oldu. 1996 yılında İstanbul'a yerleşti. Profesyonel yazarların katıldığı Roman yarışmasında 'Luca' adlı denemesiyle 'En İyi Edebiyat Geleceği' ödülünü 17 yaşında kazandı. 'Luca', 17 agustos depremi sonrası yazdığı 'Uğultu' ve 'Peçeli Kadın' ile edebiyat yeteneğini perçimledi. Diksiyon, Senaryo Yazım Teknikleri ve çok kısa bir süre tiyatro eğitimi alan Ravi,Muammer Karaca Tiyatrosu'nda 'İstanbul'un Fethi' adlı oyunda oynadı.İstanbul'da çeşitli yerel gazetelerde köşe yazarlığı yaptı, 2006'da edebiyatmagazin'de aşk ve ayrılık üzerine yazdığı yazılarla hatırı sayılır bir edebiyat sever kitleyle buluştu. Askeriliğini yaptığı 14. Zırhlı Tugay' da düzenlenen 'Tugay Marşı' yarışmasında 1. oldu ve kalıcı bir esere imza attı. Şan eğitimini Ezgi Özbey'den alan Ravi
gitar çalmayı ögrenme metodu kitabından çözdü ve 400'ün üzerinde şarkı yaptı.

Ferhat Göçer'in 2010 yılı içersinde çıkan ''Biz Aşkımıza Bakalım''adlı albümünde ''Kalp Kırılsa da Sever'' şarkısı ile söz yazarı ve besteci olarak en iyiler ile çalıştığını ve geleceğin en önemli bestecilerinden olacağını kanıtladı. 2010 yılının Aralık ayında yayınlanan 'Enbe' albümünde söz ve müziğine imza attığı 'EKSİK' adlı şarkısı Mustafa Ceceli ve Elvan Günaydın düetiyle dinleyicilerine ulaştırdı, Yılın düeti ödülünü alan bu çalışmada RAVİ En İyi Şarkı Sözü 'ne aday oldu.

RAVİ hazırlıklarını titizlikle sürdürdüğü kendi albüm projesini 2011 yılının mayıs ayında Avrupa Müzik markasıyla yayınladı. Çıkış şarkısı 'Yorgun Gemi' kısa zamanda büyük beğeni topladı. Klip çekimini DNA Film Production üstlendi. Emir Khalilzadeh yönetmenliğinde, tek plan halinde, dev fotograf panoları eşliğinde RAVİ 'nin oyunculuğunu ve şarkının ruhunu yansıtması açısından oldukça konuşulacak bir klibe imza atıldı. Klip video müzik kanallarında yayınlandı ve internet üzerinde milyonlarca kez izlendi. Albümde yer alan 11 şarkının söz ve müzikleri RAVİ'ye ait. Arajörlüğünü Selim Öztürk'ün üstlendiği albümde Ferhat Göçer'de back vokalde Ravi'ye eşlik eden isim oldu. Ravi'nin, kliplenmemesine rağmen 'Bugün' ve 'Acı Aşk' adlı şarkıları radyolarda yoğun ilgi gördü ve aylarca listelerde kaldı. 'Acı Aşk' adlı şarkısına akustik ve farklı bir versiyonla canlı performans stüdyo kaydı yapan Ravi bunu sanal dünyada paylaşıma sundu. Sadece Üniversite ve Festival sahnelerinde büyük konserler veren Ravi konserlerinde daima yoğun bir ilgiyle karşılandı. Televizyonlarda çokça görünmeden kendine iyi bir dinleyici kitlesi oluşturan Ravi başka sanatçı arkadaşlarıyla beste çalışmalarını sürdürdü. 2012 yılında Mustafa Ceceli'nin Es albümünün en sevilen şarkılarından biri olan 'Sevgilim' şarkısının söz ve müziğine imza atarak en çok dinlenen ve indirilen şarkılar kataloğuna bir şarkısını daha ekledi. Kliplenen şarkı youtube resmi muyap sayfasında 16.000.0000 dinlenme ve izlenmeyi aştı.

Türkiye'nin dijital platforma girmesinden bu yana tüm zamanlarda en çok indirilen ve dinlenenler listesinde ilk 10'da 3 şarkısı bulunan Ravi İncigöz. Dijital dünyanın da rekortmen besteci olarak manşetlere taşındı.

2014 yılında Türkiye'nin en büyük plak şirketi DMC'ye transfer olan Ravi ''ŞEKER'' isimli yeni single çalışmasını nisan ayında yayımlandı. Şarkının düzenlemesini yapan Mustafa Ceceli aynı zamanda şarkıda Ravi'ye eşlikte etti. Ravi İncigöz ft Mustafa Ceceli başlığıyla yayımlanacak ŞEKER şarkısının sözleri Ravi İncigöz ve Cüneyt Sözütek'e, müziği Ferdi Karameşe'ye ait.


Adı ve Soyadı : Ravi İncigöz
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Ravi İncigöz İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi