Sami Çelik Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 17:01:04 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 17:01:04


Sami Çelik Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Sami Çelik, 1967 yılında Konya'nın Bozkır İlçesi Çağlayan kasabasında 4 çocuklu bir ailenin en küçük oğlu olarak dünyaya gelmiştir.Küçük yaşlardan itibaren müziğe ilgi duyan sanatçı, müzik gruplarında malzemeci olarak başladığı sanat yolculuğunda Bozkır ve Seydişehir'de yıllarca folklor ekipleriyle beraber etkinliklerde keman ve bağlama çaldı, şarkı - türkü icra etti.

Sami Çelik, müzik eğitimini, Seydişehir Musiki Cemiyeti'nde aldı. Askerlik görevini 1987 yılında Manisa Ordu Evinde tamamladı. 1992 Yılından itibaren İstanbul'da yaşamaya ve müzikhollerde sahne almaya başlayan Sami Çelik, 7 eserin söz ve müziğine imza attığı "Yalan" adlı ilk albümünü 1997 yılında çıkardı. 2014 yılının sonunda en son albümü ''Samimi Türküler" albümü müzik marketlerde yerini aldı. Albümde yer alan Gönüldağı ve Edremit'in Gelini şarkılarına klip çekti.

Sırasıyla Mavi Karadeniz TV, Kanal 7, Bedia Akartürk ile Flash TVve Medya TV'de ünlü sanatçıları ağırladığı ''Sami Çelik ile Samimice" adlı müzik-eğlence programlarını sundu. Sözleri ve müziği kendisine ait olan "Sözüm söz" adlı eseri birçok sanatçı tarafından seslendirilmiştir. Birçok mekanda sahne almaya devam ediyor.


Adı ve Soyadı : Sami Çelik
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sami Çelik İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi