Sedat Koç Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 17:10:28 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 17:10:28


Sedat Koç Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


4Sedat Koç, 1981 yılında Şanlıurfa‘da 5 kardeşli bir ailenin ortanca çocuğu olarak doğdu. İlköğretim ve liseyi Şanlıurfa’da okudu.

Müzik sevdalısı yüreği Sedat’ı küçük yaşlarda Şanlıurfa’da ustaların ustası Kazancı Bedih’in yanında sıra gecelerinde türkü söylemeye başlattı. Abdullah Balak ve aynı zamanda da yöresel müzik ustalarından da dersler aldı. 2004 yılında ATV’de yayınlanan Arif Sağ’ın müzik direktörlüğündeki türkü yarışmasıyla ilk profesyonel çalışmasını yaptı. 

Sedat Koç, farklı yorumu ve güçlü sesiyle, ilk solo albümü “ KALLEŞ“ ile profesyonel müzik kariyerinin ilk adımını attı. Albümde hit olmaya aday 13 parça içinde, değerli müzik üstadları Arif Çelik’e ait "Al Yanaklı Gül Yarim", Ali Çağlayan’dan "Bebek Ve Babam" ve Abdullah Balak'dan "Zülüf Kısa Yüz Örtmez" adlı parçalar yer alıyor. Sedat Koç’un söz ve müziği kendisine ait olan bir yeni parçası da bulunuyor. Albümün ilk video klip çalışması, albümle aynı adı taşıyan, söz müzik Murat Omurtağ’a ait olan ”KALLEŞ” adlı parçaya Eyüp Dirlik yönetmenliğinde çekildi.


Adı ve Soyadı : Sedat Koç
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sedat Koç İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi