Selçuk Yapar Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 17:11:11 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 17:11:11


Selçuk Yapar Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1979 yılının Şubat ayında İstanbul’da dünyaya gelen Selçuk Yapar, aslen Karadeniz’lidir. Babası Güven Yapar TRT Türk Halk Müziği Sanatçısı olduğu için çok küçük yaşlardan itibaren müzik ile iç içe yetişmiştir. Şarkılarını söylemeye babasıyla beraber gittiği, TRT İstanbul Radyo stüdyolarında başlamıştır.

Lise eğitiminin ardından, amatör olarak sahne almaya başlamış, o dönemden itibaren bu mesleği profesyonel olarak yapmaya karar vermiştir. İlerleyen süreçte, ülkemizin önde gelen müzik şirketlerinden olan, Universal Müzik ile görüşmüş ve yapımcıların dikkatini çekmeyi başarmıştır. Kısa sürede profesyonel olarak sözleşme imzalayan sanatçı, bir yandan şan dersleri, bir yandan beste arayışlarına girmiştir. Ancak bir süre sonra şirketin yaşadığı bir sorun nedeni ile proje askıya alınmıştır. Daha sonra bir kaç müzik şirketi ile albüm için temaslarda bulunan Selçuk Yapar, 2004 senesinde, Türkiye’de düzenlenmiş olan Kanal D "POP STAR" yarışmasının seçmelerine katılmaya karar vermiştir. Jüriler arasında hayal ettiği bir çok ünlü ismin menajeri Ahmet Şan’da bulunmakta idi. Elemeleri kazanmış ve sonucuda ünlü menajer açıklamıştır. Yarışmanın finalistlerinden olmuş, çok ses getirmiş ancak elenmiştir.

Yarışmanın ardından 2006 senesinde Şahin Özer Müzik’ten "10’da 10" isimli albümü çıkarmıştır. Daha sonra, Kanal D de ekranlarında yayınlanmış olan Ağa Kızı isimli dizide de oyuncu olarak yer almış ve oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Ardından Selena dizisinde Kuzey karakteri ile rol almıştır. 2009’da Aşk Üçgeni dizisinde (Selçuk), son olarak yine aynı sene Hırçın Kız Kadife adlı sinema filminde boy göstermiştir.

2009 yılında ise "Yürek Farkı" isimli albümünü müzik severler ile buluşturmuştur. Müzik ve oyunculuk hayatının yanı sıra ticari hayatını da sürdürün başarılı sanatçı bir süre sonra kendi yapım şirketini kurmaya karar vermiştir. Hem kurucusu, hem de ortağı olduğu, YPR MUSIC PRODUCTION’ı kurmuştur. İlk single çalışmasını kendi yapım şirketi ile "İptal" ismiyle çıkarmıştır.


Adı ve Soyadı : Selçuk Yapar
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Selçuk Yapar İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi