Selim Gülgören Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:40:24 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:40:24


Selim Gülgören Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1985 yılında İstanbul'da doğan Selim Gülgören, çocukluk yaşarında müziğe ilgi duymaya başlamıştır. Müziğe altı yaşında org çalarak başlamıştır. 2000'li yılların başında profesyonel olarak müzik yaşamına giriş yapmıştır. 2000'li yılların ortalarında reklam ve film müzikleri yapmaya başlamıştır. Bu dönemlerde birçok reklam ve sinema filmlerinde oyuncu olarak yer almıştır. Asıl mesleği aranjör'lük olan sanatçı, 2008 yılında İstanbul Bana Dar adlı ilk solo albümü ile büyük bir çıkış yapmıştır.

2008 yılında STAR'da yayınlanmaya başlanacak olan Baba Ocağı dizisinin müziklerini yapması için teklif alır. Daha sonra karar değişir ve baş rol olarak oyunculuk teklifi alır. Teklifi kabul ettikten sonra dizide Burak Özçivit ile rol almaya başlar. Dizi 2 sezon sürmüştür. 2011 yılında "Cennet" adlı bir single yayınlamıştır. Aranjesi Selim Gülgören'e ait olan Cennet Şarkısı 2011 yazının en çok dinlenenleri arasına girmiş ve sanatçıya birçok ödül kazandırmıştır.

2012'de "Aşkın Tarifi" adlı single'ni yayınlar. Ve birçok Arap ülkesinde bu single çıkış yapar. Bu Maxi Single'ı yayınladıktan sonra 2012 yılında, "Tarihe Gömdüm" adlı bir single daha yayınlar. Ve bu single'da 2012'nin en çok dinlenen hareketli şarkısı ödülünü alır ve birçok karışık albümde bu şarkı yazın hit şarkıları arasında yer alır.[kaynak belirtilmeli] 2013 yılında Biraz Farklı adlı ikinci solo albümünü yayınlamıştır. 2014 yılında Günlerden Aşk adlı üçüncü solo albümünü yayınlar ve albümden çıkan "Aşıklar Şehri" adlı şarkı milyonlarca kez dinlenir ve birçok evli çiftin dans müziği haline gelir. 2015 yılında "Bol Şans" adlı sinema filminde Burçin Abdullah ile baş rol olarak yer alır. O yıl sinema filminden oluşan görüntüler ile "Zaafımsın" adlı single çıkarır. 2017 yılında "Keşfedilmemiş Çocuklar" sinema filminde yer alır. O yıl "Kıyamet" adlı single çıkarır. Ve sanatçı her yıl "Bana Bir Soygun Yaz 2 - Şafak Sezer", "Gelecekten Bir Gün - Rasim Öztekin", "Şartlı Tahliye - Kerem Alışık" vb. gibi birçok sinema filminin müziklerini yapmaya devam eder. 2019 yılında söz, müzik ve düzenlemesi Selim Gülgören'e ait olan "Gülün Soldu Mu?" şarkısını çıkarır. Ve aynı zamanda kendisine ait olaran "Selim Gülgören Müzik Yapım" şirketini kurar.

2020 yılında söz, müzik ve düzenlemesi Selim Gülgören'e ait olan "Sokak Kedisi" adlı single çalışması ile tüm televizyon ve radyolarda üst sıralarda yer alır.[kaynak belirtilmeli] Aynı zaman kendisine ait olan Youtube kanalını kurar ve birçok sevilen şarkısının akustik versiyonlarını dinleyicisi ile buluşturur. 2020 Kasım ayında "Gülün Soldu Mu?" Arapça-Türkçe versiyonunu yayınlar. Kısa film tadında olan klibi tüm Arap Ülkelerinde müzik listelerine girer.


Adı ve Soyadı : Selim Gülgören
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Selim Gülgören İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi