Sencer Alagöz Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:40:34 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:40:34


Sencer Alagöz Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Sencer Alagöz, 23 Kasım 1972, İstanbul’da doğdu.İlkokul, ortaokul ve liseyi Işık Lisesi'nde okudu. Okul hayatı boyunca TRT İstanbul Radyosu müzik korosunda ve çok sesli müzik korolarında görev aldı ve klasik ve elektro gitar eğitimleri gördü. Üniversite eğitimini Yıldız Teknik Üniversitesi'nde Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı.

 Üniversite hayatı boyunca babası Selçuk Alagöz ve halası Rana Alagöz ile beraber sahne aldı. 1997 yılında başladığı otomotiv kariyerinde birçok markanın Türkiye ve uluslararası alanda satış, pazarlama, marka yönetimi ve direktörlük görevlerini yürüttü. 2003 yılında global bir macera yarışı olan Land Rover G4 Challenge'a Türkiye'nin katılmasını sağladı ve Türkiye organizasyonunun direktörlüğünü üstlendi.

 İş hayatına paralel olarak yürüttüğü müzik çalışmalarını, 2011 yılında DMC etiketi ile çıkarttığı "Mavi Sular" albümü ile profesyonel seviyeye taşıdı. Aynı yıl Azra Akın ve Okan Yalabık'ın baş rollerini paylaştıkları Peşpeşe  adlı filmin müziklerini besteledi ve aynı zamanda filmde rol aldı.

 2012 yılında kuzeni Dağhan Kök'ün müzik direktörlüğünde "O Kadın" adlı albümünü piyasaya sundu. Halası Rana Alagöz'ün 1971'de Altın Plak ödülü kazandığı "Her şey Bitmiştir Artık" adlı şarkının modern düzenlemesine, sanatçı Fulden Uras 'la  düet yaptı ve o yıl Türkiye Müzik ödüllerinde en iyi albüm, beste, düet, şarkı dallarında aday  olarak sunuldu. 2013 yılında son teklisi "Biz İkimiz" ulusal müzik dünyasında altın oran ile bestelenen ilk şarkı olarak yerini aldı.


Adı ve Soyadı : Sencer Alagöz
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sencer Alagöz İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi