Serhat Kiremitçi Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:40:41 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:40:41


Serhat Kiremitçi Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


24 Haziran 1986 yılında İstanbul’lu bir ailenin tek çocuğu olarak dünyaya gözlerini açtı. Serhat Kiremitçi, ilk orta ve lise öğrenimlerini İstanbul’a tamamladı. İlkokul çağından beri kamera karşısında ve sahnelerde olan Serhat Kiremitçi, müziğe olan ilk ilgisini Çelik’in ‘Nazına Ölüyorum’ klibinde oynayarak keşfetti. Henüz çocuk yaşta sahne tozunu yutan Serhat, bu süreçten sonra reklam filmleri, dizi ve filmlerde boy gösterdi ve tiyatronun da hep içinde bulunmuştur. Üniversite hayatında birçok kez tiyatro ve müzik grupları ile sahnelere çıkıp, 2 sene boyunca da tiyatro kulübü yönetmenliği yaptı.

21-12/01/serhat-kiremitci-2-1638357329.jpg

Üniversite eğitimini Sakarya Üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlarken, 2005 yılında davul çalarak müzik hayatına başlayan Serhat Kiremitçi, üniversite hayatı boyunca birçok farklı rock gruplarında davul çalarak sahne aldı. Bas ve elektrik gitara ilgi duyan Kiremitçi, müziğe başladıktan hemen sonra kaleme aldığı şarkı sözlerini bestelemeye ve bunları birlikte müzik yaptığı arkadaşları ile icra ederek müzik serüvenine devam etti.

Bu süreçte kayıt teknolojilerini kendi başına öğrenen ve kendi bestelerini düzenleyen Serhat Kiremitçi 2016 yılında Cem Özkan prodüktörlüğünde çalışmalarına devam ederek, ilk official single’ı olan ‘Sıkıldım’ı 2018 yılında piyasaya çıkardı.

Ardından 2019 yılında kendi kaydettiği ‘Bazen’ albümü ile devam ederek kendi dinleyici kitlesini oluşturdu. Aslen Elektrik Elektronik Mühendisi olan Serhat Kiremitçi Kanada’da müzik teknolojileri üzerine eğitim almaya başladı ve 2020 senesinin baharında yine kendi stüdyosunda hazırladığı ‘Bahar’ albümünü çıkardı. Albümdeki şarkıları kadar klipleri ile de yakından ilgilenen Serhat, şarkılarına çekilen kliplerin yönetmenliğini yaptı.

Müziğin yanında mesleğini de Kanada’da global bir yazılım firmasında sürdüren Serhat Kiremitçi, yaklaşık olarak 10 yıldan fazla süredir hem mühendislik hem de müzisyenlik yapıyor. Hayatin içinden ilham alan Serhat Kiremitçi müzik çalışmalarını Kanada’nın Ottawa şehrinde kendi stüdyosunda sürdürüyor. Ayrıca müzik teknolojileri üzerine eğitimine devam ediyor. Yaklaşık iki yıldır Doğan Duru’dan (Redd) şan ve genel müzik üzerine eğitim alıyor.


Adı ve Soyadı : Serhat Kiremitçi
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Serhat Kiremitçi İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi