Şerif Kayran Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 10:54:01 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 10:54:01


Şerif Kayran Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Şerif Kayran, 6 Ekim 1970'te Diyarbakır'ın Lice ilçesinde doğdu. Diyarbakır'da Fatih Paşa Mahallesinde büyüdü. Bir işçi ailesinin yedi çocuğundan beşincisi olarak, ilk ve ortaokulu Süleyman Nazif ilköğretim okulunda, liseyi Cumhuriyet Lisesinde tamamladı. İstanbul Opera ve Güzel Sanatlar Akademisi Piyano ve Solpe Bölümü mezunudur.

Müziğe olan ilgisi ve şarkı sözü yazmaya başlaması lise çağlarına rastlar. Lisede okul korosunda korist ve solist olarak çalışmalarda bulunan ve müziğe ilgisi giderek artan Şerif Kayran müzik eğitimini geliştirmeye başladı. Bu amaçla Dicle Üniversitesi Okutmanlarından Mesut Karabacak'tan Türk müziği nazariyatı ve solpe temel bilgilerini edindi. Dimfon Derneğinde çalışmalarda bulunan Sadık Ziytak'tan Türk Halk Müziği Form Bilgisi ve repertuar çalışmalarını yoğunlaştırdı.

Profesyonel anlamda söz yazarlığı ve besteler yapan Şerif Kayran birçok sanatçının albümünde koordinatör, süpervizör ve yönetmen yardımcılığı gibi sorumluluklar üslendi. Şimdiye kadar yüzü aşkın eseri ses sanatçıları tarafından icra edildi. 


Adı ve Soyadı : Şerif Kayran
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Şerif Kayran İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi