Serkan Civelek Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:40:43 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:40:43


Serkan Civelek Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


28 Eylül 1974 tarihinde Tekirdağ'ın Saray ilçesinde doğdu. Çok küçük yaşlarda müziğe karşı olan ilgisi dikkat çekiyordu. Müziğe ilkokulda, mandolin çalarak başladı. Hatta Tekirdağ'da ailesiyle yaşadığı lise dönemlerinde 1989'da kurduğu grup "Midas" büyük ilgi görmüştü.

İ.T.Ü. makine mühendisliğini kazanıp üniversite eğitimi için geldiği İstanbul'da Midas ile konser ve bar programlarına devam etti. Fakat hayatındaki en önemli sahne deneyimlerini elde ettiği yer, Beyoğlunda'ki Baba Blues Band ve Known X gruplarıyla aldığı sahnelerden ve Türkiye'de bir Azeri Rock grubu olan Yuhu Grubu'na vokal olarak (1995-1996) katıldıktan sonra Engin Yörükoğlu'na ait Jazz Stop sahnesiydi. Moğollar'ın davulcusu Engin Yörükoğlu'yla beraber çeşitli grup formlarında çalıyor ve tabiki söylüyordu. Klüpte pop, blues, rock'n roll, funk, soul, rock, hard rock, reggae vb. tarzları çalıp söyledi. Serkan, bir süre sonra Midas'tan ayrılıp solo çalışmalara başladı.

1996 yaz başında Etiler'de çaldığı "Lucky Star" isimli barda tesadüfen tanıştığı Raks/Plaza müziğin sahibi Ömer Rıza Çam prodüktörlüğünde "Yola Devam" isimli ilk albümünün kayıtlarına girdi. İlk klip "Güzelim" yoğun ilgi görünce albüm kayıtları daha ağırdan alınarak, single, on parçalık bir albüme dönüştürüldü.

1997 Temmuz ayında 2.klip parçası "Bitmeli Ya da Bitmeli" Türkiye'deki ilk 3 boyutlu animasyon kliplerden biri olarak, o dönemin soundundan farklı bir soundla, Serhat Ersöz aranjmanlarıyla piyasaya sunuldu.

"Yola Devam" isimli Albümü 1998'de Raks Müzik ve Plaza Müzik Yapım'dan piyasaya çıktı.

Fransa'da (1982'de) başlayıp sonraki yıllar uluslararası bir şenliğe dönüşen ve Türkiye'de ilk kez 1999'da yapılan ve 2 gün boyunca Kadıköy İskele Meydanı, Sultanahmet Meydanı, Bakırköy Özgürlük Meydanı, Taksim, Galatasaray ve Beyoğlu'nda kurulan sahnelerde 60'ın üzerinde grup ve sanatçının yer aldığı 1. Avrupa Müzik Şenliği'ne katıldı. MCM müzik televizyonunda yayınlanan, röportajı ve Türkiye'deki ilk üç boyut animasyon klibi, albümün aynı zamanda dünya standardında nitelikler taşıdığını gösteriyor.

Raks müziğin satılmasıyla Universal'e geçen Civelek, şirketle anlaşamayıp, 2. albümünün kayıtları için Almanya'ya gitti. Mimi Poulakis ile birlikte albümü tamamlayıp çeşitli firmalara sunan Civelek, istenmesine rağmen hiç bir anlaşma yapmayıp albümü beklemeye aldı. Piyasa yeni yeni oluşumlar içindeydi. "Kapılarını Aç" o döneme göre yine farklı ve yenilikçi, anlaşılması zor olduğu içinde ilgisiz kalacaktı çünkü.

Ani bir kararla 2002'de Londra'ya giden Serkan, orada Steve Watson ile tanıştı ve ingilizce denemelere başladı. Rolling Stones'un ilk manejeri Richard Hattrel ile Steve aracılığıyla tanışıp, 6 ay süren kayıtlarını sundu. Ve Rolling Stones'a ön grup olacak 3 gruptan biri seçildi. (Londra dışında gerçekleşecek açık hava konserine 80.000 kişinin gelmesi bekleniyordu. Fakat İngiliz konsolosluğunun yeni vize vermemesi üzerine, İstanbul'da kalan Serkan Civelek, bir süre sonra konserin zaten iptal olduğunu öğrendi. Piyasa hala çok belirsiz ve kriz içindeydi.)

Pes etmeyi düşünmeyen sanatçı bu sefer New York'a taşındı ve hemen müzik çalışmalarına başladı. 2002 yılında tanıştığı Amerikalı, küçük bir firmayla İngilizce albümünün kayıtlarına başladı. Albüm 5 yılda tamamlandı. Bu arada Kapılarını Aç'ı bağımsız olarak yayınlamak isteyen Civelek, gereken izinleri alıp, 2 klip çekerek, internet ortamında müzikseverlere sundu. Almanya'da kaydedilen ''Kapılarını Aç'' isimli ikinci solo albümünü 2007'de çıkarttı.

(2007-2008) MMC TV ve Dream TV'de yayınlanan kliplerin hemen ardından yeni ingilizce single'ı "Single Ride"ı müzikseverlerle buluşturdu. 


Adı ve Soyadı : Serkan Civelek
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Serkan Civelek İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi