Servet Kocakaya Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:41:06 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:41:06


Servet Kocakaya Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1973 yılında Bingöl’de dünyaya gelen Servet Kocakaya, ailesinin zorunlu göçleri nedeniyle önce Antakya’da, ardından da Mersin’de yaşadı. İlköğretim yıllarını Mersin’de tamamlayan sanatçı, üniversiteyi Ankara’da okudu. “Hayatımın en önemli yılları” dediği zamanları Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde geçirdi. Uzun yıllar Ankara’da yaşayan Kocakaya, profesyonel müzik hayatına da burada başladı. Lise yıllarında göz kırptığı müziğe üniversite yıllarında ağırlık veren sanatçı, disiplinli olarak çalışmalarına devam etti.

İlk albümünü “Keke” adıyla 1999 yılında çıkaran Kocakaya, ikinci albümü “Ki Zava”yı da bir yıl aradan sonra 2000 yılında sürdü piyasaya. Albümlerinde her zaman kendi beste ve sözlerine yer veren sanatçı, üçüncü albümü olan “Duvar Şarkıları”nı 2002’de müzikseverlerle buluşturdu. 2005 yılında "Pencere" ve  2011 yılında "İki Dil Bir Heves" albümleriyle dinleyenler ile buluştu.

 Servet Kocakaya ayrıca, son olarak "Bonjour Gözüm" ve "Hayat Dedediğin" isimli single'larını müzikseverlerle buluşturdu.


Adı ve Soyadı : Servet Kocakaya
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Servet Kocakaya İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi