Sevda Özkaran Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 15-04-2024 18:41:18 - Güncellenme Tarihi : 15-04-2024 18:41:18


Sevda Özkaran Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


1994 doğumlu Özkaran’ın küçük yaşlarda hayali hep Amerika oldu.  Bu yüzden bir dönem rap müziğe de merak sardı.

2013 yılında Eflatun Müzik etiketiyle ilk albümünü çıkardı. "Okyanus" ismini verdiği albümde Sevda Özkaran; "Ağlamak Yakışmaz Bana", "Aklımda Sen Vardın", "Bir İlkbahar Sabahı", "Kalbimin Sahibi", "Müptela", "Pisi Pisi", "Okyanus" (Yok) isimli şarkıları seslendirmiştir. 

2014 yılında ise Murat Yaprak ile çıkardığı single çalışması "Devlerin Aşkı" ile müzik dünyasında ismini duyurmuştur. Armoni Müzik etiketiyle çıkan sözleri Aşkın Tuna’ya ait "Devlerin Aşkı" şarkısı kısa sürede radyo, televizyon ve dijital ortamlarda en çok çalınan şarkılardan biri oldu. Ayrıca Sevda Özkaran, "Devlerin Aşkı" şarkısını sahne aldığı gece kulübü ve konserlerde seslendirmiştir. 

Ve 2015 yılında yine hit olmuş eski bir Yıldız Tilbe şarkısını coverlayan güzel şarkıcı Sevda Özkaran hayranlarının karşısına çıkmıştır. Sevda Özkaran’ın "Delikanlık" ismini verdiği single çalışması Mayıs 2015 yılında Seyhan Müzik etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Ayrıca yine kendi kaleme aldığı kitabı "Sevda Kokulu Hikayeleri" 2015 yılında raflarda satışa sunan  şarkıcı bu kitabının tüm gelirini Kimsesiz Çocuklar Derneği’ne bağışlayacağını da sosyal medya sayfasında belirtmiştir.


Adı ve Soyadı : Sevda Özkaran
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sevda Özkaran İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi