Sevgi Keskin Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 06:55:43 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 06:55:43


Sevgi Keskin Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


7 Kasım İzmir doğumlu sanatçı genç yaşta İsmail Göğüş ile başladığı ses eğitimine Sabahat Tekebaş ile devam etti. İzmir Devlet Konservatuarı şan bölümünü birincilikle kazanarak solist Ayşe Tek ile şan ve repertuvar çalıştı. Montefusco, Leyla Gencer, Katia Ricciarelli ile “master class’’ çalışmalarına katıldı. Konservatuvardan pekiyi dereceyle mezun oldu ve aynı yıl İzmir Devlet Opera ve Balesinde mezzosoprano olarak solistlik kariyerine başladı. Uluslararası Aspendos festivallerinde dört kez solist olarak söyledi.

2004 Yılında Dünyaca ünlü mezzosoprano Aytalina Adamova ile şan çalıştı ve aynı sahneyi paylaşarak Türkiye prömiyerini G.Verdi’nin “Mag Page” rolüyle yaptı. Takiben G.Rossini’nin “İtalya’da bir Türk”, C.Porter’ın “Kiss me Kate”, “Gizli Evlilik”, “İdomeneo”, “Figaro’nun Düğünü” ve “Uçan Hollandalı” La Vida Breve, Bir Tenor Aranıyor, Adriana Lecouvreur , Aşkı Memnu gibi bir çok müzikal ve operalarda yer aldı.

Şef. Erol Erdinç yönetiminde İZDOB Orkestrası ve Kerem Görsev eşliğinde vermiş olduğu konserinin yanı sıra Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca dillerindeki repertuvarlarıyla da bir çok konser veren sanatçı çocukluğundan beri newage, enstrümantal, ve pop dallarında bir çok beste yaptı. Şarkıları, seslerin oktavlarına göre yazan sanatçı, bu yıl müzik yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlendiği, tüm söz ve bestelerin kendisine ait olan pop albümü ‘’DOKUNUŞ ‘’ ile ilk kez müzik severlerle buluştu.


Adı ve Soyadı : Sevgi Keskin
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sevgi Keskin İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi