Shawn Mendes Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 06:55:57 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 06:55:57


Shawn Mendes Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


8 Ağustos 1998 tarihinde doğmuştur. Babası Portekizli olup annesi İngilizdir. Annesinin adı Karen, babasının adı Manuel'dir. Keşfedilişi ise Vine sayesinde olmuştur. Vine hesabına yüklediği cover'lar ile menajeri Andrew Gentler tarafından keşfedilmiştir. Daha sonra menajeri ile Island Records ile anlaşma yaparak profesyonel şarkıcılığa başlamıştır. Austin Mahone’un tur konserlerinde konuk sanatçı olarak sahne almıştır. The Vamps grubu ile de "Oh Cecilia" şarkısında düet yapmıştır.

İlk single çalışması "Life of the Party" olmuştur. Daha sonra "Show You", "The Weight", "One of Those Nights" ve "Something Big" şarkılarını çıkarmıştır. Shawn, büyük bir Eminem hayranıdır. Bir röportajında, "O çok yetenekli, kimse onun yeteneğiyle boy ölçüşemez. Onunla düet yapmaktan büyük mutluluk duyardım." diyerek, Eminem'e olan hayranlığını dile getirmiştir.

2014 yılında Taylor Swift 'in turnesinde ön sanatçı olarak açılış yapmıştır. Albümü Handwritten ile büyük başarı yakalamış, Life of The Party şarkısıyla uzun bir süre 1 numara olarak kalmıştır.

2015 yılında ise "Stitches" şarkısı ile adından söz ettirmiştir. 2016 yılında çıkardığı 'Illuminate' albümü çıkarmıştır. 18 yaşında bu kadar başarıya sahip olan Mendes, Spotify'ın 20 yaş altı en başarılı insanlar listesine girmiş, hem de Time dergisinde yer bulmuştur.


Adı ve Soyadı : Shawn Mendes
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Shawn Mendes İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi