Sima Sarıkaya Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 06:56:13 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 06:56:13


Sima Sarıkaya Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Sima Sarıkaya, Anne tarafı İzmirli, baba tarafı Tuncelili bir ailenin çocuğu olarak 1975 yılında İstanbul'da doğdu. Müziğe çok küçük yaşlarda babasının çaldığı saz ezgilerine eşlik ederek başladı. Henüz lise öğrencisiyken Rıza Silahlıpoda, Erol Büyükburç gibi müziğin tanınmış isimlerinin, jürisinde yer aldığı "Gülhane Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen bir ses yarışmasında dereceye girerek profesyonel müzik yaşamına başlamış oldu.

Erol Büyükburç, Ali-Aysun Kocatepe gibi sanatçıların yanında vokalist olarak çalışma fırsatı buldu. Bir ara "Metropol FM", "Radyo Mega" gibi radyo istasyonlarında DJ'lik ile Number One TV'de program sunuculuğu yaptı. İlk profesyonel albümü "Her Şeye Rağmen"i Mart 1996 tarihinde "Aziz Plak" etiketiyle çıkardı. Albüme ismini veren şarkı, gerek melodisi gerekse Abdullah Oğuz'un çektiği ve Al Bano, Meltem Hakarar gibi ünlü simaların oynadığı klibiyle '90'ların unutulmazları arasına girdi.

Aynı albümde yer alan "Yeminliyim" ile "Adresim Aynı" adlı hareketli parçalarla iyi bir çıkış yapan sanatçı, bu albümden sonra uzun zaman ekranlarda görünmedi. Gece kulübü ve yazlık mekanlarda sahne alarak müzik yaşamını sürdürdü. 2010 yılında "Bul Beni" adlı ikinci albümünü piyasaya çıkardı. 2013 yazında, 5+1 sıngle çalışmasıyla, eski bir Sezen Aksu şarkısı olan, "Haydi Gel Benimle Ol" remix ve yine 80'lerde hit olan "Unutulur" adlı eserin rock versiyonu ile ünlü yönetmen Gürcan Keltek ile klip çalışmaları yaptı. Çeşitli televizyon kanallarında, komedi tarzı olan "Düriye Kababıyık" adlı tiplemesi ile oyunculuğu devam etti. 


Adı ve Soyadı : Sima Sarıkaya
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sima Sarıkaya İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi