Sokrat St Kimdir ?
Yayınlanma Tarihi : 16-04-2024 06:56:41 - Güncellenme Tarihi : 16-04-2024 06:56:41


Sokrat St Kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapar, sevgilisi kim, boyu ve kilosu?


Asıl adı Samet Gönüllü, 30 Haziran 1989 Trabzon doğumlu rap sanatçısıdır. Şiir yazarak rap müziğe başlayan sanatçı, ülkemizde en çok dinlenen rap sanatçılarından biri haline gelmiştir.Bir süre Rap ve Rock müzik vokalistliği yapan Sokrat St önceleri hobi olarak gördüğü işi öğrenerek, rap müzik dünyasında ön plana çıkmayı başarır.

2004 yılında ilk kaydını alan Sokrat St daha sonrasında Cumali Efrah ve Kamufle isimli rap sanatçılarıyla Dikkat Records isimli grubu kurmuştur.

2 yıl stüdyoda kayıtlar alan ve yeni veda parçalarına imza atan ünlü rap sanatçısı adını underground rap dünyasında duyurmaya başlamıştır.

Daha sonra Blue Organizasyon ve Menajerlik ile çalışmaya başlamıştır. Bu sayede Türkiye’de bir ilki gerçekleştirirler. Blue Organizasyon Türkiye Turnesi’ne katılır. Son albümü olan ”Kara Suratlarla Şiirler Arası Yolculuk” isimli albümü internet üzerinden 30 bin kez indirilmiştir. 2010 yılında rekor kıran bu albümden sonra müzik çalışmalarına aynı hızda devam etmektedir.

Şimdilerde ise Youtube'da trendlerde olan 'Susamam' adlı şarkının 'Eğitim ve İntihar' kısmını seslendirerek toplumsal sorunlardan bir tanesine dikkat çekiyor.


Adı ve Soyadı : Sokrat St
Meslek : Şarkıcı
Doğum Tarihi :
Boyu :
Kilosu :
Göz Rengi :
Sevgilisi :
Burcu :
Eğitimi :
Doğum Yeri :

Sokrat St İle İlgili Sık Sorulan SorularDaha Fazla Biyografi